wyszukanie zaawansowane

Aerobik

4 powody, dla których mężczyzna powinien ćwiczyć pilates

10.09.2015

Niezbyt intensywne ćwiczenia pilates uchodzą za idealną propozycję dla kobiet, które chcą wyrzeźbić ciało i poprawić kondycję. Okazuje się jednak, że mężczyźni nie powinni z nich rezygnować. Powodów jest przynajmniej cztery.

 

Świetna alternatywa dla jogi

 

Nie ma czego ukrywać - joga, choć niezwykle korzystna dla naszego ciała, nie jest przeznaczona dla każdego, gdyż wymaga wielkiej cierpliwości. Problem z wyciszeniem mają zwłaszcza panowie, którzy o wiele szybciej niż kobiety ulegają emocjom. Z powodzeniem mogą oni zastąpić ją właśnie pilatesem, któryprzynosi podobne korzyści. Rozciąganie i wzmocnienie ciała połączone jest tutaj z umiejętnością kontrolowania ruchów i oddechu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na męską kondycję psychiczną.

 

Recepta na sześciopak

 

Jeśli tradycyjne ćwiczenia okazują się niewystarczające i mimo sumiennego treningu wygląd mięśni brzucha w dalszym ciągu jest daleki od ideału, warto postawić na właśnie na pilates. Podczas treningu wzmocnione zostają mięśnie poprzeczne będące podstawą wymarzonego sześciopaku. Trening angażuje ponadto szereg mniejszych mięśni, na których zwykle nie koncentrują się inne rodzaje ćwiczeń brzucha.

 

Źródło energii

 

Mężczyźni przywykli do wykonywania zaawansowanych ćwiczeń na siłowni, gdzie mogą skorzystać z najróżniejszych sprzętów. Podnoszenie ciężarów i popularny wśród nich trening kardio to jednak ogromny wysiłek, wymagający podaży dużej ilości energii. Tymczasem pilates koncentruje się bardziej na formie niż na ilości powtórzeń. Nie tylko nie wymaga wylania hektolitrów potu, co, zwłaszcza w chłodne dni, zwiększa ryzyko infekcji, ale przy okazji nie pozbawia resztek sił.

 

Poprawa życia seksualnego

 

Trening tego typu angażuje liczne partie mięśni, w tym mięśnie dna miednicy oraz mięśnie Kegla, u mężczyzn określane jako PC. Całkowicie niesłusznie są one zaniedbywane. Biorą bowiem udział w kontrolowaniu oddawania moczu, ale także... wytrysku. Wzmocnienie tych partii umożliwi panom zapanowanie nad przepływem nasienia, a co za tym idzie - zdecydowane wydłużenie stosunku. Regularne pobudzanie ich do pracy pozytywnie wpłynie ponadto na sprawność członka, dzięki czemu panowie będą mogli dłużej cieszyć się z udanego życia erotycznego.

 

Anna Kołodziejczyk/WP Zdrowie&Fitness

 

REKOMENDACJA