wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Aerobox

17.03.2008

Aeroboxing pojawił się w Polsce pod koniec lat 90-tych i od tego czasu grono jego zwolenników ciągle się powiększa. Zajęcia tego typu należą do najmodniejszego obecnie trendu BODY & MIND. Popularności tej formie ćwiczeń dodaje także niesłabnące zainteresowanie sztukami walk, których elementy zawiera w sobie aeroboxing.

Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady i ćwiczenia, które wchodzą w skład treningu oraz korzyści wynikające z tej formy aktywności fizycznej.

Aerobox lub inaczej aeroboxing to zajęcia, które łączą w sobie klasyczne elementy fitnessu ze sztukami walki, takimi jak karate, boks czy kickboxing. Jednak wbrew pozorom nie jest to sport kontaktowy i nie uczy metod ataku czy obrony przed napastnikami. Zajęcia przeznaczone są dla szerokiego grona uczestników i zapewniają wszechstronny rozwój. Dużą popularnością cieszą się wśród mężczyzn, którzy unikają klasycznego aerobiku czy fitness, ze względu na przekonanie, że jest przeznaczony tylko dla kobiet.

W skład ćwiczeń wchodzi kompleksowy program fitnessu, który pozwala rozwijać kondycję, wytrzymałość siłową, a także zwiększa siłę dynamiczną, szybkość i równowagę. Oprócz tego wprowadzone są ćwiczenia na kontrolę oddechu i koncentrację, jak również elementy relaksacji i kształtowania siły umysłu. Trening opiera się na połączeniu siły, elastyczności i gibkości. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zapewniają dobrą efektywność i są przy tym bezpieczne dla zdrowia.

Aerobox przeznaczony jest dla osób, które szukają zajęć o dużym zróżnicowaniu i nie lubią monotonii. Odbywają się w rytm szybkiej muzyki, dlatego niezbędne jest wyczucie rytmu i wytrzymałość. Ze względu na dużą intensywność treningi polecane są osobom, które ćwiczyły wcześniej np. fitness i posiadają dobrą kondycję. Wymagają także dużego nakładu energii. Instruktorzy podkreślają, że tego typu trening jest świetną metodą na rozładowanie stresu i negatywnych emocji w bezpieczny sposób. Dlatego polecany jest szczególnie dla osób, które posiadają niespożyte nakłady energii i nie wiedzą, jak je spożytkować.

1 2 3
REKOMENDACJA
2012-10-19 15:53:29
~vi

Zakochałam się :) jak dla mnie te zajęcia są naj, naj, naj :) polecam

2011-01-18 18:10:57
~sylwia

Zapraszam na zajęcia z Aeroboxingu do Wejherowa. Więcej informacji na www.fightzone.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.