wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Aerobox

12.12.2008

Aerobox już od ponad dziesięciu lat gości w polskich klubach fitness. Zdobywa coraz większe zainteresowanie, a grono jego zwolenników nieustająco się powiększa. I nic dziwnego, ponieważ aerobox to połączenie dwóch atrakcyjnych form aktywności fizycznej.

Aerobox zawiera w sobie elementy tradycyjnego fitness oraz elementy rozmaitych technik sztuk walki, między innymi takich jak karate, kickboxingu, czy boksu. Ta forma fitness została stworzona, aby przyciągnąć do klubów jak najszersze grono zainteresowanych sprawnością fizyczną i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

Aerobox jest przede wszystkim atrakcyjny dla tych, którzy od lat już ćwiczą i znudzeni są niezmiennością repertuaru klubów fitness. Przyciąga również mężczyzn, którzy przeważnie unikają zajęć fitness, uważając, iż są one przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Nie poleca się jednak tej formy ćwiczeń osobom uskarżającym się na problemy ze stawami.

- Fitness w rozumieniu zorganizowanych grupowych zajęć ruchowych w Polsce jednoznacznie kojarzony jest z kobietami – dodaje Anna Muszyńska, instruktorka fitness. -  Nie licząc zajęć spinningu, w których uczestniczą mniejsze lub większe grupy mężczyzn, na fitnessowych parkietach rządzą kobiety. Aerobom ma szanse ten stan zmienić. W końcu boks to męska domena.

1 2 3 4 5
Tagi: fitnessaerobox
REKOMENDACJA
2009-06-06 19:21:49
~dzasta15

Witam..! Co do boksu dziewczyna może ten sport pokochać..:) Też chodzę już 8 miesięcy i jestem zadowolona..:) Podoba mi się to, myślę ze jest to dobry sport na rozluźnieniu nerwów, oraz wyżyciu się i pokazaniu w sobie siły, oraz obrony:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.