wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Nowe trendy w fitnessie

08.01.2009

Fitness jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin życia. Coraz pojawiają się nowinki: super nowoczesne maszyny do ćwiczeń, nowe formy zajęć. Wszystko po to, aby zaspokoić wymagania klientów, którzy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb. Fitness się zmienia ponieważ zmienia się spojrzenie przeciętnego człowieka na styl życia i zdrowie. Zajęcia stają się bardziej uniwersalne, skierowane do coraz większej grupy osób.

Dla zdrowia

Kiedy Jane Fonda rozpoczynała swoją przygodę z aerobikiem ćwiczyli głównie młodzi i sprawni ludzie, których głównym celem było osiągnięcie zgrabnej, idealnej sylwetki. Obecnie odchudzanie interesuje zaledwie część klientów, coraz więcej osób korzysta z usług klubów w celu poprawy zdrowia i to ono staje się priorytetem nie tylko dla klubowiczów, ale również dla właścicieli klubów i instruktorów.  Ten prozdrowotny nurt w fitnessie to w chwili obecnej najbardziej widoczna zmiana. Organizuje się zajęcia dla grup które wcześniej nie miały wstępu do klubów fitness: dla seniorów, kobiet ciężarnych, osób z chorobami układu krążenia, dla dzieci, dla niepełnosprawnych. Praktycznie każdy klub obecnie ma grafiku zajęcia Szkoły Kręgosłupa, gimnastyki dla ciężarnych, czy dla seniorów. Powodów jest kilka, pierwszy ekonomiczny. Więcej grup docelowych, więcej klientów, wyższy zysk.Świadomi zysków
Drugi powód to zmiana mentalności naszego społeczeństwa. Coraz więcej osób rozumie, że na większość chorób pracuje sobie sam, że bóle kręgosłupa, miażdżyca czy cukrzyca to efekt niezdrowego stylu życia. Chcą więc temu zapobiegać, nie tylko leczyć. Utrata kilogramów to inwestycja w zdrowie, względy estetyczne są jakby mniej ważne. Najbardziej widać to w grupie osób dojrzałych, których coraz więcej uprawia rekreacje ruchową. Kiedy kończymy 50. lat  bardziej zwracamy uwagę na zdrowie i samopoczucie, chcemy jak najdłużej korzystać z uroków życia. Fitness wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Nikogo już nie dziwi staruszka ćwicząca na siłowni. W Europie zajęcia ruchowe przepisują lekarze na receptę, zamiast leków. Niestety w naszym kraju, nie jest to jeszcze tak popularne, chociaż czasem już można spotkać osoby, które trafiają na gimnastykę „bo lekarz im poradził”.

Spojrzenie holistyczne

Fitness łączy się z trendem wellness. Wellness to sposób spojrzenia na siebie, na swoje życie i na swoje zdrowie jako całość. Jest to działanie ciała, ducha i umysłu w środowisku. To troska o siebie, o swoje życie i rozwijanie wszystkich aspektów, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczucie. To nie tylko aktywność fizyczna i dieta - to szacunek do siebie, poczucie własnej wartości, z którym łączy się walka ze stresem, odpoczynek i relaks, zachowanie równowagi wewnętrznej.

1 2 3
REKOMENDACJA
2012-12-31 15:34:13
~wiola

No własnie, sama słyszałam ze Zumba jest rewelacyjnym rozwiązaniem jesli chodzi o stracenie kilogramów i dobre samopoczucie.

2012-05-10 13:42:29
~kasia

A ja sie zatrzymałam na pilatesie i jednak bede sie tego trzymac ponieważ jest to dla mnie najlepsza z aktywności , jutro zaczynam w nowym miejscu www.taniec-orientalny.waw.pl/

2011-01-10 08:34:10
~alicja

Jesli o mnie chodzi to musze przyznać ze troszkę poddaje sie tym trendom i tak teraz tez zapisałam sie na zajęcia z body ball do studia Jestem na Ochocie. A to dlatego,ze mam troszke dosyc tych przepełnionych sal gdzie mozna ćwiczyc fitness.A tu kameralnie w małych grupach ze świetną Pania instruktor mozna naprawde dac z siebie wszystko.

2009-01-18 18:02:09
~arr

Wszystkim polecam wildwestjerky.plANUJ rozsądnie swoje przekąski . Wild west jerky to smaczne, zdrowe,pozywne ,naturalne proteinki suszonej wołowinki- gorąco polecam- naprawdę warto

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.