wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Fitness dla dzieci

13.02.2009

W dobie telewizji i gier komputerowych fitness dla dzieci stanowi ciekawą propozycję zajęć w klubach. Uczy najmłodszych zdrowego stylu życia oraz poprzez zabawę, pokazuje rożne formy fitness. Lekcja ta wprowadza młodego człowieka w świat aktywności ruchowej i przygotowuje do świadomego treningu.

Problem aktywności fizycznej najmłodszych jest wciąż w Polsce bagatelizowany. Rodzice częściej posyłają swoje dzieci na korepetycje z matematyki, kursy szybkiego czytania niż na ćwiczenia rekreacyjne czy sportowe. Tymczasem zajęcia ruchowe są nie tylko bardzo ważnym czynnikiem dla prawidłowego rozwoju fizycznego, ale także umysłowego dziecka. Badanie przeprowadzone przez brytyjską Qualifications and Curriculum Agency wykazało, że dzieci, które regularnie uprawiają sport, osiągają lepsze wyniki w szkole i mają wyższe oceny z zachowania. Wysiłek fizyczny ma wpływa na samopoczucie, odporność na stres i prawidłowy sen. Ponadto dziecko mniej sprawne ruchowo jest przez rówieśników odsuwane od zabawy i izolowane w szkole i na podwórku.

Co więcej złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia sprawiają, że młode pokolenie przybiera na wadze. Badacze alarmują, że problem otyłości w coraz większym stopniu dotyka najmłodszych. Dlatego dbanie o rozwój fizyczny naszych pociech jest sprawą niezwykle ważną.

Mimo popularności ćwiczeń dla dzieci na Zachodzie, w Polsce mówi się o nich nie wiele. Rodzime kluby fitness dopiero od niedawna poszerzyły swoją ofertę o propozycje lekcji skierowanych do najmłodszych. Wśród proponowanych form przeważają zajęcia taneczne oraz te przeznaczone dla mam z niemowlakami. Fitness dla dzieci jako samodzielna forma wciąż stanowi w polskich klubach wyjątek.  

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-01-10 08:27:05
~kaja

A ja zabrałam swoje dziecko na zajęcia z pilatesa i tak sie mojej córeczce spodobały,ze oczywiście sama zapisałam ja na takie. Złaszcza ze tutaj www.jestem.info.pl/ gdzie chodzimy sa takowe specjalnie dla dzieci ,z przygotowana Pania instruktor.Ja jestem strasznie zadowolona.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.