wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Body shape- trening wzmacniający

02.03.2009

Jeśli chcesz posiadać jędrne i wyrzeźbione ciało? Lubisz ćwiczenia z obciążeniem? Jesteś osobą, która zaczyna swoją przygodę z fitnessem? Body shape to trening dla Ciebie.  

Zajęcia body shape, nazywane niekiedy w grafikach klubów body sculp, body styling lub w skrócie po prosu BS, to kompleksowy zestaw ćwiczeń wzmacniających. W czasie lekcji wykorzystuje się takie przybory jak, min.: stepy, ciężarki czy gumy. Niezbyt szybkie tempo sprzyja koncentracji na technice, bezpieczeństwie i dokładności wykonywanych ćwiczeń.

Dla kogo BS?
W klubach fitness przyjmuje się, że zajęcia BS przeznaczone są dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Niewielka intensywność i nieskomplikowany pod względem koordynacyjnym zestaw ćwiczeń, pozwalają uczestniczyć w nich wszystkim, bez względu na wiek, płeć i wydolność fizyczną. BS zalecany jest osobom początkującym. Umiarkowane tempo, regulowany dobór obciążenia pozwalają ćwiczyć każdemu. Podczas BS można poznać podstawowe kroki aerobowe oraz technikę ćwiczeń wzmacniających. To także dobry wprowadzający trening dla tych, którzy po raz pierwszy wybierają się na siłownię. Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia body shape, jak każda lekcja aerobiku, rozpoczynają się rozgrzewką. Składają się na nią podstawowe kroki, połączone w proste sekwencje. W ten sposób przygotowujemy organizm do czekającej go pracy. Po 10 –12 minutowej rozgrzewce przystępujemy do ćwiczeń wzmacniających. Zaczynamy od pozycji wysokich. Od instruktora zależy dobór ćwiczeń i przyborów. Następnie przechodzimy do ćwiczeń wzmacniających na macie. Zajęcia kończą się rozciąganiem mięśni zaangażowanych podczas treningu.
  
Nie tak łatwo zostać mięśniakiem

Największym mitem dotyczącym zajęć body shape jest obawa wielu kobiet, iż po treningu z obciążeniem nabiorą masy i wyglądu kulturystki. Tymczasem droga do wzrostu masy mięśniowej wcale nie jest taka prosta. By wyglądać jak Arnold Schwarzenegger, trzeba godzinami ćwiczyć w siłowni, stosować odpowiednią dietę oraz suplementację. Wyrobienie „wielkich mięśni” to szczególnie trudne zadanie w przypadku kobiet. Panie posiadają znacznie mniej hormonów odpowiedzialnych za procesy anaboliczne - wzrostowe.

1 2
REKOMENDACJA
2009-03-15 12:22:28
~Monika

Zatruty wejdz na stronę to przekonasz się,że jest zdrowa

2009-03-07 17:03:59
~Zatruty

Uwaga, suszona wołowina jest bardzo szkodliwa, na 99% jest zarażona prionami.

2009-03-07 14:27:20
~Veronika

Smiało możesz zamówic ze strony lub na allegro. Ja kupiłam i dosłali.

2009-03-07 13:17:04
~iq

UWAGA! Czy wiesz może jakie masz iq (poziom inteligencji)? http://www.iq-test.pl/#50328 sprawdz czy Twoje iq jest większe od inteligencji Dody!

2009-03-07 11:57:56
~1962

poszukam tej wołowiny bo sie odchudzam

2009-03-05 18:42:52
~ar

Naturalne proteiny /50%/- wildwestjerky -niskokaloryczna przekąska z suszonej wołowiny.Poszukaj ,poczytaj zamów bo warto.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.