wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Wibrotrening

22.04.2009

Wibrotrening jest innowacyjną metodą treningową, rehabilitacyjną oraz wyszczuplającą, polegającą na pobudzaniu całego ciała przy użyciu wibracji. Z dobrodziejstw wibrotreningu korzystają zarówno sportowcy, kosmonauci, baletnice, klienci salonów odnowy biologicznej, SPA, klubów fitness, jak i pacjenci szpitali, czy osoby starsze.

Ten rodzaj treningu wykorzystuje drgania, o odpowiedniej częstotliwości, które stymulują tkanki organizmu. Drgania generuje platforma wibracyjna, na której stoi osoba ćwicząca. Mają one wpływ na pobudzenie tkanek i struktur organizmu człowieka (skórę, kości, stawy i mięśnie). Jest to spowodowane naturalnymi skurczami mięśni, czyli tak zwanymi odruchami bezwarunkowymi, które nie tylko pobudzają włókna mięśniowe, ale również krew i limfę oraz wydzielanie odpowiednich hormonów.

Taki trening powinno się przeprowadzać sukcesywnie, jego parametry dobiera się indywidualnie do kondycji fizycznej człowieka, zaczynając od wibracji o mniejszych częstotliwościach oraz amplitudach i stopniowo przechodząc do większych.

Efekty wibrotreningu

Podczas treningu dochodzi do intensywnych skurczów pobudzanych mięśni, dzięki czemu mięśnie pracują, zwiększając swoją siłę i wytrzymałość. Trening taki aktywuje aż do 100% mięśni.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-07-22 08:38:51
~chrisek

http://chris-immortal.mybrute.com

2009-06-22 22:17:02
~w.s.z.

Dziękuję za informację; pozostaje tysiąc pytań: jak sie układa ćwiczenia, które pozycje są dla początkujących, a które dla zaawansowanych, jakie ćwiczenia są wskazanie/odradzane według klas wieku, jakie pożywienie sprzyja/ wadzi treningowi wibra., JAKI CZAS powinien wystarczac jak długo,jakie przerwy warto robic w sesji treningu, itp itp. Będę oczekiwać nowych wieści. Maszyny sprzedaje sie dość wartko, ale instrukcje (z Chin) są ... jak to nazwać? ... skąpe?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.