wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Fitnessowe wymówki

11.05.2009

Co robimy, gdy nie mamy motywacji do ćwiczeń? Stosujemy różne wymówki, które pozwalają nam unikać wysiłku. Jakie? Dowiedz się, dlaczego ludzie nie chcą się ruszać.
 
Na pewno sam stosowałeś je kilka razy lub słyszałeś od swoich przyjaciół: argumenty, by odłożyć trening na później. Jak sobie z nimi radzić?

Nie mam czasu
„Nie mam czasu” – to jedna z najczęściej podawanych przyczyn nie podejmowania wysiłku fizycznego. Przyspieszone tempo życia, nadmiar obowiązków sprawia, że niektórym trudno wygospodarować chwilę na trening.


Z badań wynika, że na brak czasu na aktywność ruchową narzekają zarówno młodzi jak i starzy. Młodzi twierdzą, że w przyszłości znajdą czas na ćwiczenia, starsi zaś mówią, że mieliby więcej czasu, gdyby byli młodsi.

Jak wyjść z błędnego koła i znaleźć chwilę na ćwiczenia? Specjaliści doradzają rozsądne planowanie aktywności i usunięcie z codziennego grafiku niepotrzebnych czynności. Na obowiązki, które uznajemy za ważne, zawsze udaje nam się znaleźć czas. Punktualnie docieramy do szkoły i pracy, odwiedzamy przyjaciół, odwozimy dziecko na zajęcia. Mamy na te czynności czas, ponieważ uważamy, że są istotne. Tak samo należy potraktować aktywność fizyczną. Zaplanować ją, jak każde inne ważne wydarzenie, rezerwując czas, zachowując punktualność i systematyczność.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2014-01-05 19:04:19
~olcia

Dlaczego ciągle się odchudzamy……. a co gorsza waga powraca po skończonej diecie. Wiele diet pozbawionych jest wartości odżywczych przez co tracimy najważniejsze, nasze zdrowie. Jeżeli mogę się podzielić moimi doświadczeniami to powiem jedno, odchudzajmy się w zgodzie z naturą ( klubdiety.pl), w diecie zachowana musi być równowaga, musimy spożywać niskokaloryczne posiłki ale pełnowartościowe.

2009-06-05 16:40:29
~xx

"grały w komputer" ?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.