wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Siła kobiecości

10.06.2009

Czy sportsmenki usposabiają ideał kobiecości? Sądząc po ilości zafascynowanych kibiców płci męskiej na zawodach sportowych, chyba tak.

Szczególnie takie dyscypliny jak siatkówka, siatkówka plażowa, gimnastyka, łyżwiarstwo figurowe, tenis, lekkoatletyka budzą emocje nie tylko te sportowe. Subtelnie umięśnione, szczupłe, jędrne ciała mistrzyń sportu są dla wielu osób ideałem piękna, są symbolem siły, dynamiki i harmonii.Sport uprawiany rekreacyjnie również wydobywa z nas wiele pozytywnych cech oraz znacząco wpływa na nasz wygląd. Istnieje niestety również wiele przesądów dotyczących ćwiczeń fizycznych. Niektórzy np. uważają, że muskulatura, którą nabywamy ćwicząc na siłowni niszczy kobiecość, jest jej zaprzeczeniem. Wiele kobiet unika ćwiczeń siłowych, bo boją się, że staną się „wielkimi babami” o rozbudowanych mięśniach. Nic bardziej błędnego.

Genetycznie kobiety nie są predysponowane do rozwoju mięśni, mamy zbyt niski poziom testosteronu. Sportsmenki jak np. kulturystki swój wygląd zawdzięczają ciężkim treningowym i bardzo rygorystycznej diecie oraz suplementacji. Przeciętna kobiet ćwicząc rekreacyjnie rozbudowuje mięśnie w niewielkim stopniu. Za to ciało staje się dzięki ćwiczeniom siłowym bardziej jędrne, smukłe i sprężyste.

1 2 3
Tagi: siłowniasportpilatestanieckobieta
REKOMENDACJA
2009-07-22 08:37:31
~chrsiek

http://chris-immortal.mybrute.com

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.