wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Callanetics

17.03.2008

Z jakiegoś powodu coraz mniej pań wybiera Callanetics jako główny rodzaj wysiłku fizycznego. Ta prawie zapomniana dyscyplina fitnessu ma jednak swoje zdecydowane zalety, o których z jakichś powodów ostatnio zapomniano.

Czyżby Callanetics był tylko przejściową modą lat 80’ ubiegłego stulecia? Na czym dokładnie polega ten typ gimnastyki, jakie są korzyści z niego płynące i jakie powody sprawiają, że dzisiaj coraz rzadziej korzysta się z jego dobrodziejstw?

Z myślą o stawach

Callanetics jest zestawem ćwiczeń wymyślonym przez Callan Pinckney, Amerykankę, która przez długą część swojego życia borykała się z problemami zdrowotnymi dotyczącymi postawy. Miała ona problemy z kręgosłupem, w efekcie których jedna z jej nóg była nieco krótsza od drugiej, musiała stosować pomoce ortopedyczne i nie mogła wykonywać regularnych ćwiczeń. Na domiar złego, po odbyciu długiej podróży, skutkiem noszenia ciężkiego plecaka okazały się znaczne problemy z kolanami. Zrozpaczona Callan (od której imienia pochodzi nazwa zestawu ćwiczeń), postanowiła opracować metodę modelowania sylwetki, która w żaden sposób nie będzie obciążała stawów. Udało jej się tego dokonać, a opracowane przez nią w latach 60’ ćwiczenia, osiągnęły wielką popularność, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za oceanem, i to nie tylko wśród osób borykających się z problemami zdrowotnymi.

Szybkie korzyści
   
 Stało się tak między innymi dlatego, że okazało się, iż opracowane przez nią ćwiczenia dawały nie tylko satysfakcję z ich wykonywania, ale także bardzo szybkie efekty w zakresie modelowania sylwetki i wzmacniania ciała. Wykonanie godzinnego zestawu ćwiczeń Callanetics odpowiada wysiłkowi podjętemu w trakcie aż dwudziestu godzin klasycznego aerobicu. Dodatkowo, jego autorka odczuła znaczną poprawę stanu swojego kręgosłupa, gdy tylko zaczęła regularnie stosować swój pomysł.

1 2 3
REKOMENDACJA
2016-01-13 22:46:51
~Ania

Dziewczyny , ćwiczę callanetics od 18 r.ż. i cały czas i uważam, że są to chyba najskuteczniejsze i najszybciej modelujące sylwetkę ćwiczenia,:). Odnośnie nudy- słucham wtedy audiobooki:). Ćwiczenia i ich kolejność znam na pamięć. Ale widziałam w sieci, że dostępne są płyty. P.s Niedowiarkom mogę przesłać na priv fotkę jak wygląda sylwetka po ponad 20 latach w miarę regularnych ćwiczeń ( zajmuje mi to pół h dziennie,) czasem zamiast ćwiczeń basen czy rower). T

2014-01-15 15:06:44
~Aktywna w cały czas

Świetny artykuł! Callantetics jest też na Karmelickiej w Warszawie. To zajęcia dla kobiet 50+. Polecam! www.madar.waw.pl

2013-07-14 17:12:50
~Cati

Callanetics jest rewelacyjny!!! cwicze od 16 lat. a zaczzelo sie od odchudzania po ciazy dieta i cwiczenia los sprawil ze wybralam wlasnie callanetics. po 8 miesiacach codziennych cwiczen ubylo 23 kg(o 5 mniej niz wazylam przed ciaza), cwicze do dzis praktycznie codziennie. figura i samopoczucie super. polecam z calego serca

2013-04-05 19:37:35
~Agnieszka

Mam 40-stkę na karku:) 20-ścia lat temu ćwiczyłam callanetics, chudłam w mgnieniu oka, w miesiąc miałam taką sylwetkę, że wszystkie koleżanki mi zazdrościły:) Teraz z powodu problemów z tarczycą przytyłam, postanowiłam powrócić do tych ćwiczeń.... i niestety, miesiąc minął, a ja poza tym, że kondycja mi się znacznie poprawiła nie schudłam nawet deko:( To niestety zniechęca...

2012-12-13 11:26:53
~Marta

FastDeal sprzedaje od kilku dni callanetics z Mariolą Bojarską na DVD. To tak dla zainteresowanych :D

2009-09-30 11:16:31
~kara

witam! w miescie w którym mieszkam nie ma zajec spinningu-Chciałabym kupić rower i kasety do takiej jazdy. czy któs wie gdzie można to nabyc

2009-08-17 21:55:42
~Magnolia

JA dopiero zaczynam ćwiczyć z maleńkiej książeczki-starej jak świat i prawie nic na niej nie widać. Bardzo chciałam zakupić płytę dvd, zleciałam pół Poznania i co? wszędzie pilates:( nie widziałam nigdzie callanetics:( może ktoś zna dokładne adresy sklepów gdzie można nabyć takie płyty?

2009-03-18 11:02:27
~olli

Im silniejsze mięśnie, tym skuteczniejsze ćwiczenia. Po 3 godzinach callaneticsu zaczęłam znacznie bardziej się pocić. Ćwiczę na zmianę z jazdą na rowerze - ćwiczenia kształtujące sylwetkę i aerobowe.

2009-03-15 20:28:09
~Aga

Zaczynałam ćwiczyć w ten sposób już parę razy. Pierwsza godzina zawsze była najtrudniejsza, ale już po drugiej widać było efekty. Jednak przerywałam ćwiczenia z powodu wyglądu mojego ciała, było one uformowane i widać było zmiany, ale nie podobały mi się one. Ciało przybierało dziwne kształty, ale może tylko ja tak mam. Ogólnie ćwiczenia ekspresowo wpływają na wygląd i samopoczucie. Od jutra znów zaczynam ćwiczyć, może tym razem będzie inaczej ;)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.