wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Największe mity na temat fitnessu

30.06.2009

O aktywnym stylu życia, sprawności czy zdrowiu wiele się mówi i pisze. Autorzy popularnych poradników, znajomi czy producenci sprzętu do ćwiczeń doradzają nam, co zrobić, a czego unikać, by cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją.

Nie zawsze jednak te powszechnie sprzedawane nam rady są zgodne z prawdą. Zapytaliśmy instruktorów fitness, z jakimi błędnymi przekonaniami na temat aktywności fizycznej, spotkali się podczas swojej pracy. Oto lista najczęściej wygłaszanych mitów.

Aerobik to skakanie
Fitness i aerobik ciągle się rozwija. Powstają nowe formy i rodzaje treningu. Oprócz lekcji wytrzymałościowych (hi/lo, dance), są zajęcia wzmacniające (bs, abt, bpu), pro-zdrowotne (senior, relaks, stretching) czy formy body&mind (joga, body art, pilates). Tymczasem przeświadczenie niektórych jest niezmienne: aerobik to skakanie.

Takie opinie wygłaszają osoby, które albo nigdy nie uczestniczyły w zajęciach fitness lub trafiły na nieodpowiedniego, niewyszkolonego trenera – mówi Karolina, instruktor zajęć ruchowych. To w latach 70-tych zajęcia aerobiku składały się z biegania, sprężynowania i podskoków. Od czasów Jane Fondy, propagatorki aerobiku, wiele się jednak zmieniło. Za sprawą Karen Voight pojawiły się pierwsze wzory kroków łączone w proste sekwencje, pozbawione skoków i biegów.

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2009-06-30 17:50:40
~MIKE

NIESTETY MAŁO NA TEN TEMAT WIECIE , SPRAWNOŚC FIZUYCZNA DZIELA SIE DWA ELEMENTY CZYLI WYTRZYMAŁOŚC MIĘSNIE CZERWONE ORAZ MIĘSNIE BIAŁE CZYLI SIŁOWE ,POD TYM PODZIAŁEM MOŻEMY ROZIWNĄC RESZTE

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.