wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Lekka jak balonik

31.07.2009

Baloniki kojarzą się nam z czymś lekkim i przyjemnym. I takie właśnie są ćwiczenia, które można wykonywać za ich pomocą. Lekkie, łatwe i przyjemne. A efekty na pewno Cię zaskoczą!

Dlaczego balonik? Wbrew pozorom nie jest to bez znaczenia, że właśnie ten przedmiot będziesz wykorzystywać podczas ćwiczeń. Balony napełnione są powietrzem, które delikatnie w nich wibruje, a dzięki temu rzeźbi ciało i relaksuje umysł. Skąd te wibracje? Wywołasz je sama.

Trening z balonami polega na rytmicznym, pulsacyjnym naciskaniu na powierzchnię balona. Dzięki temu powietrze w nim zgromadzone zaczyna drgać, a wraz z nim zaczyna delikatnie drgać nasze ciało. Podczas wykonywania ćwiczeń nie liczy się ilość powtórzeń, ale skupienie na wykonywanych ruchach. Przyjemność z delikatnego masażu wykonywanego przy pomocy balona musimy odczuwać całym swoim ciałem.

Jaki balonik wybrać? Najlepiej, żeby wykonany był z dość grubej gumy, takiej, która nie pęknie przy pierwszym dotyku. Musi być on na tyle duży, żeby móc  go „poczuć” w dłoniach. Balona nie nadmuchujemy do granic możliwości, ale pompujemy go na tyle, by wyraźnie odczuć jego sprężystość.

1 2 3
REKOMENDACJA
2009-08-03 09:33:45
~pękaciel

Większość polaków i polek preferuje wspólne zabawy z balonikami. Trochę inne. Ale jakośc balonika jest nadzwyczaj ważna.

2009-08-03 09:30:11
~tło

co za bezsens , białe litery na białym tle!!!!!???

2009-08-03 09:29:38
~dusia

a to jest interesujace, jak powietrze z balonika moze wprawic nas w drganie, my go przeciez w ogóle nie czujemy.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.