wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Ćwiczenia przed telewizorem

04.08.2009

Przeciętny Polak ogląda telewizję 3, 5 godziny dziennie – wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Tymczasem długotrwała pozycja siedząca negatywnie wpływa nie tylko na zgrabną sylwetkę, ale na samopoczucie, kręgosłup i narządy wewnętrzne.

Proponujemy kilka prostych ćwiczeń gimnastycznych, które zniwelują konsekwencje siedzenia przed telewizorem i pomogą rozruszać „zastałe” mięśnie.

Jak telewizja szkodzi ciału?


Telewizja szkodzi organizmowi na wiele sposobów. Po pierwsze: pogarsza wzrok. Ślęczenie przed telewizorem, podobnie jak przed ekranem komputera, wpływa niekorzystnie na rozwój wzroku czy jakość budowy gałki ocznej. Po drugie: u ludzi często oglądających telewizję zauważa się większe ryzyko nowotworów. Wytwarza ona silne pola elektromagnetyczne, które, jak stwierdzono, podnosi ryzyko wystąpienia nowotworów u dzieci. Po trzecie telewizja jest odpowiedzialna za wady układu kostnego.

Zbyt długie przebywanie przed telewizorem w statycznej, siedzącej postawie, powoduje nieprawidłowy rozwój kośćca, mięśni, a nawet narządów wewnętrznych. Brytyjscy uczeni twierdzą, że ponad połowa wad układu kostnego jest związana z długotrwałym oglądaniem telewizji. Negatywny wpływ na system nerwowy – to kolejne niepożądane działanie telewizji.

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2009-10-28 11:04:38
~aneccka

Skuteczne Zdrowe i Bezpieczne odchudzanie pod stałą opieką Osobistego Doradcy Kontroli Wagi Herbalife. Anna Marciniak http://www.aneccka.mojawa ga.pl/index.php?ID=8179

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.