wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Wibrotrening

14.09.2009

Wibrotrening jest innowacyjną metodą treningową, rehabilitacyjną oraz wyszczuplającą, polegającą na pobudzaniu całego ciała przy użyciu wibracji.

Z dobrodziejstw wibrotreningu korzystają zarówno sportowcy, kosmonauci, baletnice, klienci salonów odnowy biologicznej, SPA, klubów fitness, jak i pacjenci szpitali, czy osoby starsze.

Ten rodzaj treningu wykorzystuje drgania, o odpowiedniej częstotliwości, które stymulują tkanki organizmu. Drgania generuje platforma wibracyjna, na której stoi osoba ćwicząca. Mają one wpływ na pobudzenie tkanek i struktur organizmu człowieka (skórę, kości, stawy i mięśnie).Jest to spowodowane naturalnymi skurczami mięśni, czyli tak zwanymi odruchami bezwarunkowymi, które nie tylko pobudzają włókna mięśniowe, ale również krew i limfę oraz wydzielanie odpowiednich hormonów. Taki trening powinno się przeprowadzać sukcesywnie, jego parametry dobiera się indywidualnie do kondycji fizycznej człowieka, zaczynając od wibracji o mniejszych częstotliwościach oraz amplitudach i stopniowo przechodząc do większych.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-09-15 06:42:24
~świadoma bateryjka

kolejny wunalazek jak całe mango dla srednio rozgarnietych przytłumionych weglowodanami nadwagowców....rachunek jest prosty...stały bilans energetyczny...jesc tyle ile sie ruszazsz..proste

2009-09-15 06:20:52
~corrado

ściema i tyle, żadne wibracje nie spowodują spalania tkanki tłuszczowej i budowy jednocześnie masy mięśniowej. do tego potrzebne są normlane treningi na daną partie ciała

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.