wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Pilates, sposób na zdrowie!

17.03.2008

Prawidłowo wykonywane ćwiczenia pilates to sposób na szybkie uzyskanie zgrabnej sylwetki, odzyskanie zdrowia po kontuzjach i nabranie siły i sprężystości ciała. Czy można chcieć czegoś więcej od ćwiczeń?

Trochę historii

Nazwa pilates pochodzi od inicjatora tego rodzaju ćwiczeń, Josepha Pilatesa. Wbrew pozorom, nie był on okazem zdrowia, cierpiał m.in na krzywicę. Być może to właśnie ograniczenia własnego ciała zmusiły go do podjęcia ciężkiej walki, którą niewątpliwie udało mu się wygrać. Gdy sam poczuł iż zestawy ćwiczeń, jakie wymyślił przynoszą skutek postanowił pomóc także innym cierpiącym.Dzięki ćwiczeniom Josepha Pilatesa wielu sportowców powróciło do zdrowia po ciężkich kontuzjach, a chorzy wstawali z łóżek. Dziś pilates to przede wszystkim niezwykle modne ćwiczenia, które uprawia się w klubach fitness. Podobno ćwiczą je gwiazdy; aktorzy, muzycy czy nawet niektórzy politycy znani z pierwszych stron gazet! Pomagają one nie tylko zachować zdrowie i młodość, ale także zgrabną sylwetkę, gibkość i sprężystość ciała.


O co chodzi w tych ćwiczeniach?

To ćwiczenia oparte m.in na ruchach wykorzystywanych w balecie i jodze. W trakcie ćwiczeń należy skupiać się na odpowiednim napinaniu i rozluźnieniu kolejnych partii mięśni. Wykonywane przy łagodnej, relaksującej muzyce sprawiają, że po sesji pilates można poczuć się zrelaksowanym i wypoczętym mimo podjętego wysiłku fizycznego.

1 2
Tagi: ćwiczeniafitnessciało
REKOMENDACJA

Powiązane artykuły

Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.