wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Ćwiczenia przeciw bólowi kręgosłupa

04.03.2010

Przewlekły ból pleców może być wynikiem zmian zwyrodnieniowych, dlatego przed rozpoczęciem regularnych treningów trzeba skonsultować się z lekarzem. Jeśli jednak kręgosłup dokucza, bo za długo stałaś czy siedziałaś w niewygodnej pozycji, mogą przynieść ulgę.

Przeciw bólowi szyi
1. Usiądź na krześle, ręce oprzyj na udach, nogi miej w lekkim rozkroku. Obracaj głową w lewo, potem do przodu i potem w prawo. Pamiętaj, by w trakcie ćwiczenia nie napinać mięśni i nie odchylać głowy. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

2. Splecione dłonie umieść z tyłu głowy (mogą częściowo obejmować również kark). Wysuń mocno podbródek i popychaj głowę do przodu, nie rozłączając palców. Pozostań w tej pozycji podczas pięciu głębokich, miarowych wdechów i wydechów. Rozluźnij się i powtórz ćwiczenie trzy razy.

Gdy dokucza górna część pleców
1. Uklęknij i oprzyj się na całych dłoniach. Ręce pozostają wyprostowane. Unieś wysoko głowę, a kręgosłup wygnij w dół. Oddychaj licząc do pięciu. Następnie wygnij kręgosłup w koci grzbiet i wytrzymaj ponownie licząc do pięciu. Całe ćwiczenie powtarzaj pięć razy.

2. Do tego ćwiczenia także należy uklęknąć, ale ręce mają być ugięte w łokciach i od łokcia do koniuszków palców przylegać do podłogi. Jedno ramię unieś na wysokość tułowia. Ściągnij łopatki, podnieś głowę. Skieruj swój wzrok na uniesioną dłoń i wróć do pozycji wyjściowej. Zmieniając ręce, ćwiczenie powtarzaj 15 razy.

Przeczytaj koniecznie: 10 zalet treningu siłowego

Polecamy: Umów się na randkę! Wejdź na doserca.pl
1 2 3
REKOMENDACJA
2010-05-21 12:58:51
~Magda

grube brzuchy są obciążeniem dla kregoslupa, na odchudzanie polecam naturalna,pelna protein i nisokaloryczna przekaskę o nazwie wild west jerky.

2010-04-25 19:25:34
~many

ZARÓB W NECIE - http://en.20dollars2surf.com/?ref=5 1067 to takie proste

2010-03-21 10:20:19
~asdassd

tutaj - facet.waw.pl - tutaj opisałem sposób zarobienia na początek 100 pln/ miesiąc. Mnie przydaje się dodatkowa kasa i ja mam już ponad 450zł miesięcznie. Nie chcę mamić sporą kasą jak inni a 100zł miesięcznie jest w zasięgu każdego. Wystarczy poświęcić około 12 minut dziennie. Do zobaczenia w pięknym świecie przepychu i luksusu!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.