wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Szóstka Weider?a

18.03.2008

Jest to zestaw ćwiczeń gimnastycznych, opracowany przez znanego, amerykańskiego sportowca i producenta sprzętu gimnastycznego – Weider’a. Trening ten powstał z myślą o tych, którzy mają problem z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i jego okolic.
Na pierwszy rzut oka, ćwiczenia nie wydają się mieć w sobie niczego nowatorskiego – to zwykłe „brzuszki”. Ich sekret tkwi w ilości powtórzeń i odpowiednim zaprogramowaniu konkretnych sekwencji ruchów, a także właściwym rozmieszczeniu ich w czasie. Efektem tego pomysłu jest na prawdę płaski brzuch.

Co prawda nie jest to trening łatwy. Wymaga on pewnej kondycji, jednak jest rozplanowany w taki sposób, że poziom trudności ćwiczeń wzrasta stopniowo. Jeśli tylko jesteśmy w stanie wykonać kilka brzuszków, nie powinien on nastręczać większych trudności. Zestaw ćwiczeń jest zaplanowany na czterdzieści dwa dni. Poprawę sylwetki w okolicach brzucha widać już po tygodniu. Po zakończeniu cyklu ćwiczeń – jeśli wykonywaliśmy je dokładnie według zaleceń – uzyskamy efekt tak zwanej „kratki” na brzuchu. To sprawdzona metoda, która przynosi świetne rezultaty.


Jak to zrobić?
Ćwiczenia można wykonywać w domu, gdyż nie jest do nich potrzebne żadne dodatkowe wyposażenie. „Szóstkę” Weider’a wykonujemy na podłodze. Dobrze położyć na niej koc, aby było nam wygodniej. Istnieje sześć ćwiczeń, które należy wykonywać jedno po drugim, bez żadnej przerwy między nimi. Nie należy dopuścić do całkowitego rozluźnienia mięśni zarówno między poszczególnymi ćwiczeniami, jak i całymi seriami. (Jedna seria to zestaw wszystkich sześciu poszczególnych ćwiczeń). Najbardziej istotnym dla kształtowania mięśni jest moment zatrzymania ruchu u góry, przy maksymalnym spięciu mięśni. Zatrzymanie powinno trwać około dwóch sekund. W późniejszym etapie ćwiczeń można nieco skracać jego czas tak, aby cały trening nie trwał dłużej niż dwadzieścia pięć minut.
W trakcie ćwiczenia należy być ostrożnym, aby siłą, jaka jest potrzebna do spięć brzucha obarczać faktycznie brzuch, a nie kręgosłup. W tym celu należy pamiętać, że nasz podbródek nie może dotykać klatki piersiowej. Kark trzymamy sztywno a skłon wykonujemy napinając mięśnie brzucha.
Ćwiczenia wykonujemy w następujący sposób:

ćwiczenie pierwsze
Kłaziemy się na podłodze, ręce leżą wzdłuż tułowia. Wykonujemy spięcie mięśni brzucha, czyli unosimy tułów do góry, jednocześnie unosząc jedną, zgiętą nogę w taki sposób, aby otrzymać kąt prosty między łydką a udem i udem a podłogą. W tym czasie nasze ręce przytrzymują kolano. Utrzymujemy pozycję na dwie sekundy i wracamy do leżenia. Potem ponownie spinamy mięśnie brzucha unosząc do góry jednocześnie tułów i drugą nogę. Takie obustronne uniesienie nóg daje nam jedno całe powtórzenie.

ćwiczenie drugie
Leżymy na podłodze, ręce wzdłuż tułowia. Wykonujemy spięcie mięśni brzucha podnosząc tułów do góry. Jednocześnie unosimy obie nogi do góry, tak, aby kąty pomiędzy łydkami i udami wynosiły dziewięćdziesiąt stopni. Kolana przytrzymujemy dłońmi.

ćwiczenie trzecie
Z pozycji początkowej unosimy jedną nogę pod kątem prostym i wykonujemy spięcie brzucha jak w poprzednich ćwiczeniach. Inny ruch wykonują ręce: opieramy dłonie na skroniach, a w trakcie zatrzymania pozycji u góry, przytrzymujemy kolano łokciami, a nie dłońmi. Wykonujemy analogiczne ćwiczenie do drugiej nogi i w ten sposób wykonujemy jedno pełne powtórzenie.

ćwiczenie czwarte
Z początkowej pozycji unosimy tułów tak jak w poprzednich ćwiczeniach, do obu nóg, zgiętych pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Dłonie spoczywają na skroniach, a w momencie maksymalnego spięcia mięśni łokciami przytrzymujemy kolana.

ćwiczenie piąte
Wykonujemy ćwiczenie trzecie (spięcia do obu nóg z rękami na skroniach), ale nie robimy zatrzymania na górze – to ćwiczenie należy wykonać w jak najszybszym tempie.

ćwiczenie szóste
Unosimy do góry całkiem wyprostowane nogi i wykonujemy spięcia z zatrzymaniem. Ręce leżą wzdłuż tułowia, a  w trakcie zatrzymania obejmujemy nogi dłońmi

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.