wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Pilates, relaks dla aktywnych

07.06.2010

Wiadomo, że z uprawiania sportu płyną same korzyści. Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu nie tylko cieszymy się lepszą kondycję fizyczną  i łatwiej nam zadbać o zgrabne ciało, ale sport poprawia także funkcjonowanie naszego organizmu i przyczynia się do lepszego samopoczucia.

Ruch to najlepsza  metoda na walkę ze stresem, który, jeśli jest długotrwały, może być przyczyną osłabienia, apatii, a nawet fizycznych dolegliwości. Natomiast dzięki wysiłkowi fizycznemu możemy nabrać do spraw odpowiedniego dystansu i odprężyć się. Szczególnie godny uwagi wydaje się być pilates, bowiem modeluje ciało, rozciąga je i podnosi naszą kondycję, ale również poprawia samopoczucie, pomaga uporać się z bólami kręgosłupa, uczy jak prawidłowo oddychać. Zatem ci, którzy poszukują form aktywnego relaksu, powinni bliżej przyjrzeć się pilatesowi.

Autorem tej metody jest Joseph Pilates. Opracował on system ćwiczeń, których celem jest rozciągnięcie oraz uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Pilates został stworzony z myślą o sportowcach i tancerzach, którzy ulegli kontuzji. Zajęcia miały być formą rehabilitacji. Jednak szybko zdobyły popularność i wkroczyły do klubów fitness. Wprawdzie została nieco zmodyfikowana, lecz wciąż służy poprawie ogólnej sprawności. Pilates łączy w sobie elementy jogi, baletu oraz ćwiczeń izometrycznych, które polegają na napinaniu mięśni.

Korzyści wynikające z ćwiczenia Pilates
Pilates wzmacnia mięśnie, ale ich nadmiernie nie rozbudowuje. Skupia się na mięśniach brzucha, dolnej części pleców, bioder oraz pośladków. Pozwala wysmuklić sylwetkę, ciało staje się elastyczne, a ruchy pełne gracji. Nie tylko odciąża kręgosłup, ale również poprawia jego stabilność. Pomaga rozluźnić ramiona, kark oraz plecy, poprawia koordynację ruchową, uczy jak zachować prawidłową postawę.

Poza tym, może być formą rehabilitacji po kontuzji stawów. Wskazany jest dla osób, które borykają się z chronicznymi bólami stawów. Ale pilates to także wyśmienity sposób na wyeliminowanie stresu. W trakcie ćwiczeń w naszych organizmach wytwarzają się hormony szczęścia, czyli endorfiny, za sprawą których jesteśmy w doskonałym nastroju.

1 2
REKOMENDACJA
2012-04-30 13:18:07
~mirelka

Jesli nikt nie próbowałam takiej aktywności to polecam zajecia które juz niedługo wystartuja w tej szkole http://www.taniec-orientalny.waw.pl /

2010-06-13 19:00:56
~....

Szybko i skutecznie schudłam, bez efektu jo-jo. Zawdzięczam to diecie prezydenckiej a informacje uzyskałam ze strony prezydent-wop-pl , bez wyrzeczeń, bez głodowania. Specjalne podziękowania dla autorów.

2010-06-13 18:28:01
~Iwona

ja polecam dietę Dukana-naprawdę hit,o czym swiadczy fakt,jak wiele osob stoeuje i jest zadowolonych z tej diety,polecam z mięs suszona,urugwajską wołowinkę o nazwie wild west jerky,naturalny snack na odchudzanie majacy tylko 64 kalorii i aż 50% protein.

2010-06-13 18:23:42
~góral

http://razemdlatatr.pl/1606848,symb ole-detal.html

2010-06-13 17:58:15
~A.

Pierwsze dwa zdania o sporcie sa prawdziwe. Reszta to chwyt marketingowy majacy z grubych swin uczynic syrenki. Kto lubi wysilek fizyczny nie potrzebuje jogi i tym podobnych idiotyzmow, natomiast dla leni trzeba wciskac kretynizmy w rodzaju powyzszego bo w przeciwnym razie tepa sztuka sie nie przekona. Musi byc cos rewelacyjnego, naukowego, zjawiskowego, expresowego i potwierdzone przez znana osobe, ktora moze byc nawet idiota w temacie, w ktorym sie wypowiada....

2010-06-13 16:31:21
~Beata

pilates jest super polecam ,polecam też paniom i panom będącym na diecie Dukana i nie tylko na tej diecie fajne,odchudzające,pelne protein i mające tylko 64 kalorii wild west jerky.To kawałki suszonej,urugwajskiej wolowinki /odchudza sie nimi m.inn piękna Liz Hurley/,natomiast himalaisci zabierają tę pozywna ,nietucząca przekąskę na wyprawy.

2010-06-07 15:07:28
~anna

Pierwszy raz schudłam aż 10kg i nadal utrzymuję uzyskaną wagę. uważałam to za niemożliwe, ale jednak...Wyrażam wielkie podziękowania dla serwisów www.blyskawiczna.wop.pl oraz www.dieta.wop.pl. Dowiedziałam się o nich od koleżanki, która osiągnęła podobny wynik i mi je poleciła. Dlatego przekazuje dalej i również polecam. Mnie się udało, więc warto spróbować....Ania

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.