wyszukanie zaawansowane

Aerobik

Jak wybrać odpowiedni fitness klub?

27.07.2010

Wiele osób, chcąc zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić zgrabną sylwetkę, decyduje się na zakup karnetu do siłowni czy fitness klubu. Przyszli klienci często popełniają błąd bez zastanowienia dokonując wyboru klubu.

Trzeba jednak pamiętać, że my sami jesteśmy odpowiedzialni za to, do jakiego miejsca trafimy. Jako klienci mamy prawo pytać i wymagać. Warto odwiedzić kilka fitness klubów, aby na koniec wybrać najbardziej odpowiedni dla nas. To my będziemy tam spędzać wolne godziny po pracy. Zadbajmy więc o to, by czas ten był spędzony w miłej atmosferze i czystym lokalu.

Zapytaliśmy dwadzieścia losowo wybranych osób, co jest dla nich najważniejsze przy wyborze siłowni, czy fitness klubu. Osiem osób przyznało, że najważniejszym czynnikiem jest dla nich czystość lokalu i ogólna higiena. Pięć osób zwróciło uwagę na ilość i stan maszyn do ćwiczeń na siłowni oraz sali do ćwiczeń aerobowych. Dla pięciu osób czynnikiem determinującym o zakupie karnetu jest ilość zajęć fitnessowych i ich różnorodność. Jedynie dwie osoby stwierdziły, że najważniejszą sprawą jest atmosfera w klubie i ludzie do niego uczęszczający.

Istnieje kilka niepisanych zasad, które pomogą Wam wybrać najlepszy fitness klub w okolicy:

1.    Pamiętajcie o tzw. „poczcie pantoflowej”. Popytajcie znajomych, rodzinę, gdzie oni uczęszczają na zajęcia grupowe, czy siłownię. Ich opinie mogę pomóc Wam w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

2.    Jednym z ważniejszych czynników są godziny otwarcia. Muszą one być dopasowane do Waszych codziennych zajęć i obowiązków.

3.    Czystość - do tego argumentu zapewne nie trzeba nikogo przekonywać. Warto zapytać osobę zatrudnioną w fitness klubie, np. recepcjonistę czy trenera o to, jak dba się o higienę w łazienkach, szatniach i na samej sali.

4.    Odległość od miejsca zamieszkania - gdy  siłownia znajduję się zbyt daleko, motywacja do ćwiczeń automatycznie spada. Warto więc poszukać miejsca jak najbliżej domu.

5.    Ilość sprzętu na siłowni - sprzęt powinien być różnorodny, rozwijający wszystkie partie mięśniowa, a przede wszystkim funkcjonalny.

6.    Uprawnienia instruktorów - osoby, którym w pewnym sensie powierzamy nasze zdrowie i wygląd ciała powinny być odpowiednio wyszkolone. Warto zapytać o ukończone kursy, zdobyte certyfikaty lub uprawnienia.

7.    Wygląd wnętrza – jest ważnym czynnikiem dla naszej psychiki i dobrego samopoczucia. W siłowni powinniśmy się czuć bezpiecznie i komfortowo.

8.    Cena - warto sprawdzić, czy oprócz ceny samego karnetu nie ma żadnych ukrytych opłat, takich jak: opieka instruktora, miejsce parkingowe czy opłata rejestracyjna ( tzw. wpisowe).

1 2
REKOMENDACJA
2011-11-08 23:01:47
~Kaska

przede wszystkim dzięki za ten artykuł, bo jest fajnie i jasno napisany;). Co do sposobu wyboru fitness clubu to ja kierowałam się tylko jednym - jak daleko jest on od mojego domu;). Najbliżej był akurat S4 i tam chodze - proste jak drut:)

2010-11-30 20:59:05
~maja

Ja chodzę od paru miesięcy na fitness, koleżanka mnie wyciągnęła i jest genialnie, chodzimy do Manufaktury Zdrowia w krakowie. Myślę, że wybierając odpowiednie miejsce, trzeba się kierować opiniami innych ludzi

2010-09-26 21:11:26
~niki

Ewcia koleżanka Tobie dobrze radzi. Mam te buty już od roku i jestem z nich bardzo zadowolona. Poczułam się bardziej pewnie jak zaczełam w nich chodzić, a teraz nie widze dnia bez nich. Nic prostrzego jak założyć na nogi i robić 10 tys kroków dziennie :)

2010-09-17 12:13:59
~Ewcia

Też bym z chęcią pochodziła na jakiś fitness ale niestety nie mam czasu, koleżanka mi poleca buty Reeboka Easy Tone, podobno ćwiczą uda i pośladki. Chyba je kupię. Widziałam też reklamę i raczej się skuszę :)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.