wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Bieganie

Obec­nie coraz wię­cej spe­cja­li­stów prze­ko­nu­je, że sposobem na długowieczność jest umiejętne połączenie właściwego odżywiania ze sportem. Ale jaki rodzaj aktywności fizycznej i w jakiej dawce służy na­szej wi­tal­no­ści i sa­mo­po­czu­ciu?
 • Jaka nawierzchnia jest najlepsza do biegania?

  Ortopeda zdradza sekret dobrego biegania. - Za dobrą, naturalną nawierzchnię uważa się ziemię lub trawę, dlatego, że ona zupełnie inaczej amortyzuje niż asfalt - wyjaśniła dr Urszula Zdanowicz, ortopeda. Czy bieganie po lesie jest bardziej ryzykowne?

 • Asfalt zapłonie na Ursynowie

  Najszybsi długodystansowcy w kraju i ponad dwa tysiące ambitnych biegaczy amatorów wystartują 13 czerwca w 9. Biegu Ursynowa – RUCH po Zdrowie i powalczą o tytuł Mistrza Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

 • Wielki sukces akcji „Biegam-pomagam”

  Uczestnicy DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU pokazali, że nie tylko potrafią biegać, ale również nie jest im obojętny los potrzebujących. Organizatorzy zakończyli podsumowanie akcji „Biegam-Pomagam”. W tym roku udało się uzbierać rekordową kwotę 46 060 zł.

 • Wybraliście najlepsze zdjęcie z maratonu

  Plebiscyt rozstrzygnięty. Internauci wybrali najlepsze zdjęcie z maratonu. Najwięcej głosów uzyskał Tomasz Kurzydlak. Gratulujemy!

 • Podstawowe błędy biegaczy amatorów

  Co takiego robimy źle? Jak się przygotować do biegu - szczególnie na dłuższym dystansie? Postanowiliśmy to sprawdzić. O opinię poprosiliśmy eksperta, dr Jacka Rafało, neurologa i specjalistę od terapii manualnej

 • Ekiden: szalona sztafeta

  Ekiden to rodzaj szalonej sztafety, która choć została stworzona dla ostrych zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni, dziś przyciąga tłumy na całym świecie. I słusznie. Już w najbliższy weekend największa sztafeta maratońska w Europie wystartuje w Warszawie.

12345...11