wyszukanie zaawansowane

Bieganie

Pobiegnij z nami w Gdańsk Biega 2013

123rf
25.10.2013

Jesteś aktywny? Lubisz biegać? Chętnie spędzasz czas z rodziną na świeżym powietrzu? Mamy dla ciebie niezwykłą propozycję. Weź udział w V edycji Gdańsk Biega. Startujemy 3 listopada w samo południe przy molo w Gdańsku – Brzeźnie.


Już teraz możesz się zapisać przez specjalny formularz zgłoszeniowy. Znajdziesz go na dedykowanej wydarzeniu stronie gdanskbiega.com. Tam również zamieszczone są najważniejsze informacje dla uczestników.


GDAŃSK BIEGA to niezwykła impreza cykliczna, organizowana w formule run for fun (biegaj dla zabawy). Oznacza to, że może w niej wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest bezpłatny. Nie liczy się czas czy umiejętności sportowe, a jedynie dobra zabawa. Uczestnicząc w biegu można także wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody. Warto dopełnić formalności, bo ich łączna pula to 20.000 PLN.


Trasa przebiegać będzie plażą oraz alejkami nadmorskimi. 3 km to jedna pętla, 6 km – to dwa okrążenia. Każdy z uczestników może wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni dystans. Przed biegiem zapewniamy profesjonalną rozgrzewkę z instruktorem oraz garść dobrych rad od zawodowych biegaczy.
Pierwsza edycja tej sportowej imprezy odbyła się w roku 2009 i zgromadziła ponad pół tysiąca uczestników. W ubiegłym roku pobiegło ich aż 4500! Organizatorzy liczą, że teraz będzie ich jeszcze więcej.


Mimo iż Gdańsk Biega odbywa się pod szyldem „Jestem z Gdańska. Startuję” to nie oznacza, że mogą w nim wziąć udział tylko gdańszczanie. Poprzednie edycje pokazały, że bieganie nie zna granic i na starcie stawili się uczestnicy z wielu miast, a nawet krajów.

 

Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Włocławka, Krosna Odrzańskiego, Zielonej Góry, Wągrowca, Szklarskiej Poręby, Lublina, Torunia, Tarnobrzega, Elbląga, Ogrodników,  Złotowa, Konstancina Jeziornej, Warszawy, Świnoujścia, Inowrocławia. Byli nawet goście z odległej Armenii czy Vancouver!


Biegną młodsi, i starsi, całe rodziny, grupy znajomych. Do stawki dołączają też goście. Od początku Gdańsk Biega wspierane jest przez Iwonę Guzowską i Adama Korola oraz Tomasza Czubaka, zdobywcę medalu Mistrzostw Świata i Europy. W tym roku pobiegną z nami już po raz drugi siatkarze Lotos Trefl Gdańsk oraz po raz pierwszy Piotr Myszka, mistrz windsurfingu. Każda edycja prowadzona jest przez dziennikarzy sportowych Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego, który jest także Mistrzem Europy na 400 m przez płotki.

 

 

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.