wyszukanie zaawansowane

Bieganie

Wielki sukces akcji „Biegam-pomagam”

materiały organizatora
27.05.2015

Uczestnicy DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU pokazali, że nie tylko potrafią biegać, ale również nie jest im obojętny los potrzebujących. Organizatorzy zakończyli podsumowanie akcji „Biegam-Pomagam”. W tym roku udało się uzbierać rekordową kwotę 46 060 zł. Całość została przekazana czterem organizacjom społecznym łódzkiego maratonu.
 
- To niezwykle budujące, że biegacze i kibice tak chętnie włączyli się do naszej akcji. Spodziewaliśmy się dużego zaangażowania, ale zebrana kwota przerosła nasze oczekiwania. Bardzo dziękujemy – mówi Elżbieta Łacina, wiceprezes Fundacji „Dbam o Zdrowie”.

Z wpłat charytatywnych dokonywanych podczas rejestracji udało się uzbierać 17 300 zł. Biegacze mogli wesprzeć jedną z czterech organizacji współpracujących z łódzkim maratonem. Poszczególne organizacje otrzymały odpowiednio:


• Fundacja Iskierka: 7 551,00 zł,
• Fundacja Dom w Łodzi: 3 770, 50 zł,
• Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER: 3 676,00 zł,
• Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta: 2 302,50 zł.

Zgodnie z zapowiedziami te kwoty zostały podwojone przez Fundację „Dbam o Zdrowie” i przekazane na zakup leków.
Do akcji „Biegam-Pomagam” ponownie włączyła się firma PZU. Od piątku, 17 kwietnia do niedzieli, 19 kwietnia każdy odwiedzający Atlas Arenę mógł wesprzeć inicjatywę „Podziel się kilometrem”. Za każdy kilometr pokonany na mechanicznej bieżni, rowerze stacjonarnym, czy orbitreku firma PZU przekazywała 10 zł. Uczestnicy pokonali łącznie 1146 km, co daje kwotę 11 460 zł. Cała kwota została podzielona równo pomiędzy cztery organizacje.

W sumie dzięki wszystkim biegaczom, kibicom i instytucjom zaangażowanym w akcję  „Biegam-Pomagam” udało się zebrać 46 060 zł.
    
DOZ Maraton Łódzki z PZU oraz ALE 10k Run odbył się 19 kwietnia 2015. W zawodach łącznie wzięło udział ponad 4500 biegaczy. Kolejna edycja imprezy dobędzie się 17 kwietnia 2016 roku. Więcej Informacji o zawodach oraz rejestracji już wkrótce na oficjalnej stronie www.lodzmaraton.pl

 

informacja prasowa

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.