wyszukanie zaawansowane

Bieganie

Asfalt zapłonie na Ursynowie

Shutterstock
02.06.2015

Najszybsi długodystansowcy w kraju i ponad dwa tysiące ambitnych biegaczy amatorów wystartują 13 czerwca w 9. Biegu Ursynowa – RUCH po Zdrowie i powalczą o tytuł Mistrza Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

9. Bieg Ursynowa RUCH po Zdrowie to najbardziej prestiżowe w Polsce zawody na tym dystansie. Szybka, płaska i szeroka trasa wytyczona na głównej ursynowskiej arterii – al. Komisji Edukacji Narodowej będzie areną zmagań najlepszych biegaczy długodystansowych w kraju. Swoją obecność zapowiedzieli już min. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 – Yared Shegumo, brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m Bartosz Nowicki, mistrz Polski w półmaratonie Adam Nowicki czy jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia z rekordem życiowym na poziomie 13:59 – Szymon Kulka.Ale to nie koniec zawodników, którzy mogą powalczyć o tytuł Mistrza Polski. W stawce są również utytułowani  Artur Kern, Arkadiusz Gardzielewski, Emil Dobrowolski, Błażej Brzeziński i Artur Kozłowski.

Wśród pań faworytką numer 1 wydaje się Dominika Nowakowska, która jest autorką najlepszego jak dotąd wyniku w historii ursynowskiej imprezy, ale zagrozić jej mogą m.in. Anna Wojda, Izabela Trzaskalska, Angelika Mach czy Marta Krawczyńska.

- Najszybsi polscy biegacze, piekielnie szybka trasa, fantastyczni ursynowscy kibice – dla tych trzech rzeczy warto tego dnia stanąć na starcie 9. Biegu Ursynowa RUCH po Zdrowie. Aleja KEN na kilkanaście minut zamieni się w arenę fascynującej walki o mistrzostwo Polski, ale i o życiówki każdego, kto punktualnie o 10:00 zerwie się do walki. Yes, You KEN! Niech moc będzie z Wami! - powiedział Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

9. Bieg Ursynowa RUCH po Zdrowie to zawody przygotowane nie tylko z myślą o zawodowcach. 13 czerwca każdy, kto zdecyduje się wystartować, stanie przed szansą walki o nowy rekord życiowy. Organizatorzy zapewnili udział aż 14 pacemakerów, którzy poprowadzą kolejne grupy biegaczy na czasy od 17 do 30 minut (co 1 minutę).

Więcej informacji oraz zapisy na IX Bieg Ursynowa znajdują się na stronie internetowej www.biegursynowa.com. Opłata startowa wynosi 40 złotych, a limit uczestników został określony na 2500 miejsc.

 

 

informacja prasowa

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.