wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Wzmocnij mięśnie

29.10.2009

Gdy człowiek się porusza angażuje w to prawie wszystkie swoje mięśnie i stawy. Wykonują one przez całe twoje życie olbrzymi wysiłek, ale wraz z upływem lat ich moc i wydajność znacznie słabną.

Dlatego powinnaś zadbać o to, aby pracowały bez zarzutu. By nie straciły swojej elastyczności i możliwości motorycznych przez długie lata. Pomoże ci w tym, ostatnio bardzo popularny, tzw. trening funkcjonalny.Co to jest trening funkcjonalny?
Trening funkcjonalny wywodzi się z zasad rehabilitacji ruchowej, która pomaga pacjentom po operacji lub kontuzji w powrocie do sprawności fizycznej. Trening funkcjonalny mogą uprawiać zarówno osoby powracające po chorobie do formy jak i kompletnie zdrowe, a nawet (co częste) sportowcy.

Ćwiczenie można wykonywać w domu i nie wymagają sali treningowej ani specjalistycznego sprzętu, chociaż oczywiście można się wspomagać skakanką, czy gumą. W trakcie ich wykonywania naśladuje się zwykłe, życiowe czynności, jak np. wchodzenie po schodach, czy bieganie.

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.