wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Dlaczego bolą Cię plecy?

26.02.2010

Boli cię kark, łopatki, a może krzyż? Na początek zastanów się, gdzie dokładnie umiejscowił się problem, a wtedy łatwiej będzie ci go zwalczyć. 

Zesztywniały kark

Boląca szyja w duecie z bólem głowy to częsty problem ludzi spędzających długie godziny przed komputerem i zażywających niewiele ruchu. Tak naprawdę problemem w takim wypadku nie tyle jest sam kręgosłup, co mięśnie, które go podtrzymują. Gdy pozostają w ciągłym bezruchu są słabe, wówczas kręgosłup traci naturalną podporę co wywołuje ból szyi i karku. Aby tego uniknąć warto robić sobie częste, krótkie przerwy, np. wstawać do faksu, kserokopiarki, drukarki, a nie podjeżdżać razem z krzesłem. Podczas rozmowy przez telefon lepiej wstać, zamiast siedzieć. Monitor komputera powinien być ustawiony tak, by wzrok był skierowany do dołu. W ten sposób mięśnie karku będą odpoczywały.

Ważna jest też umiejętność zapanowania na stresem. Ciągłe napięcie mięśni towarzyszące stresowi powoduje sztywność szyi i karku, a w następstwie ból. Dobrym rozwiązaniem może  tu być regularny masaż karku, który relaksuje i rozluźnia.

Dobre ćwiczenie  Stań w rozkroku. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Ręce  ułóż wzdłuż tułowia, barki nisko. Wyciągnij barki w górę, po czym delikatnie skłoń głowę do lewego i prawego barku. Powtórz od 3 do 5 razy na każdą stronę.

Przeczytaj też inne ciekawe artykuły:

Joga działa przeciwzapalnie!

Skąd się bierze poczucie rytmu?

Polecamy: Masz ochotę na randkę? Wejdź na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2012-08-27 09:45:20
~akurat_nie

na ból pleców najlepsze są ćwiczenia :) sama nauczyłam się tego dzięki metodzie mckenziego - potrafię uśmierzyć ból lekkim treningiem zanim stan zapalny rozhula się na dobre.

2010-03-21 10:20:48
~assaffdsf

facet.waw.pl - tutaj opisałem sposób zarobienia na początek 100 pln/ miesiąc. Mnie przydaje się dodatkowa kasa i ja mam już ponad 450zł miesięcznie. Nie chcę mamić sporą kasą jak inni a 100zł miesięcznie jest w zasięgu każdego. Wystarczy poświęcić około 12 minut dziennie. Do zobaczenia w pięknym świecie przepychu i luksusu! Pozdrawiam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.