wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Jogging – dlaczego warto?

01.03.2010

Wciąż myślisz o tym, że musisz zacząć coś robić ze swoim ciałem… Do fitness klubu za daleko, albo się wstydzisz, basen cię nie kusi i myślenie o zdrowym trybie życia wciąż pozostaje w sferze życzeń i marzeń. A co, jeśli zaczniesz uprawiać jogging? Zobacz, dlaczego warto!

To bardzo proste!
Do uprawiania joggingu nie potrzebujesz prawie nic – oprócz odpowiednich butów. I to cała twoja inwestycja. Ponieważ będziesz ćwiczyć, a nie występować na wybiegu, do samotnych przebieżek wystarczą zwykłe spodnie dresowe (na pewno masz takie w szafie) oraz bluza lub koszulka. Tak naprawdę  codzienną przebieżkę po parku możesz traktować jako świetną zabawę… Weź ze sobą i-poda lub mp 3 z ulubioną, energetyzującą muzyką, biegnij i radośnie obserwuj szybko mijające obrazki i smutnych przechodniów, czy to nie jest odprężająca zabawa? Tylko bardzo pożyteczna i ważna dla twojego zdrowia.

Nie traktuj biegania ze śmiertelną powagą, inaczej ze wspaniałej zabawy może zamienić się w przykry obowiązek. I nie zrażaj się tym, że nie widzisz od razu pozytywnych skutków biegania – będą bardzo widoczne (choćby w twoim samopoczuciu) dopiero po kilku regularnych treningach.

W czasie biegu spalasz dużo kalorii
Musisz wiedzieć,  że bieg (podobnie jak szybki marsz) jest bardzo korzystny, jeśli chodzi o spalanie zbędnych kalorii.  Jeżdżąc na rowerze lub robiąc gimnastykę spalisz o wiele mniej kalorii. Dla porównania:
podczas joggingu spalasz ok.  705 – 865 kcal,
wiosłując  - 606 – 739 kcal,
wbiegając po schodkach -  637 – 746 kcal,
jeżdżąc na rowerze – 498 – 604 kcal

Przeczytaj też inne ciekawe artykuły:

Siesta poprawia pamięć

Cel: sen

Polecamy: Masz ochotę na randkę? Umów się na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-03-27 18:04:08
~xwewe

Zaintrygował mnie "rak matki"... na czym polega ta choroba? A poza tym, naprawdę jest więcej minusów biegania niż plusów? Raczej nigdzie nikt nie wspomina o minusach. Jedyne z czym się spotkałam, to że nieodpowiednie obuwie może byś szkodliwe.

2010-03-06 12:20:17
~<>

czemu nie piszecie o "minusach" biegania? jest ich wiecej niz plusow

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.