wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Ćwicz z biologicznym zegarem

04.03.2010

Jesteś aktywna, uprawiasz sporty, bo o siebie dbasz. A jednak nie jesteś zadowolona z efektów treningów. Może zabierasz się za nie o niewłaściwej porze? Wsłuchaj się w dobowy rytm natury, a poczujesz się lepiej.

Posłuchaj natury
W ciągu każdego dnia miewasz lepsze i gorsze chwile. Po obudzeniu czasem trudno się rozkręcić. Potem jest zdecydowanie lepiej, ale już około południa najchętniej udałabyś się na krótką drzemkę. Im bliżej wieczora, tym zazwyczaj lepiej. Rozpiera cię energia, nie możesz usiedzieć w miejscu, ale kolejny dołek znowu nadejdzie ok. dziewiątej wieczorem. Niewiele możesz na to poradzić. Zegar biologiczny, który odmierza dobowy cykl, nie słucha się nikogo i niczego. Może jedynie słońca, stąd te większe zmiany samopoczucia podczas różnych pór roku.Zatem, gdy planujesz poprawić kondycję, zrzucić nieco tłuszczyku, albo przynajmniej lepiej poczuć się z samą sobą, postaraj się do niego dopasować. W zależności od tego, w jakich godzinach masz czas na aktywność fizyczną, inny jej rodzaj zrobi ci najlepiej.

Do południa
Nawet jeśli jesteś z zamiłowania rannym ptaszkiem, od świtu gór nie przeniesiesz bez zdwojonego trudu. Twoja krew po nocy wolniej krąży, mięśnie i ścięgna są usztywnione, więc intensywny trening byłby dla nich szokiem. Między szóstą rano, a dziewiątą, na dobry początek dnia, najlepiej pomyśleć o delikatnej gimnastyce. To dobry czas na tai-chi, rozciąganie mięśni za pomocą stretchingu i ćwiczenia oddechowe, które pomogą się dotlenić twojemu mózgowi. Najlepiej trenuj przy otwartym oknie.

Przeczytaj koniecznie:12 sposobów na treningową nudę

Polecamy: Masz ochotę na randkę? Umów się na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2014-11-20 14:02:05
~jolantka

ja jeżdżę z całą rodziną na rometach - http://www.centrumrowerowe.pl/rower y/miejskie-city/p,rower-art-deco-20 14-28-cali-bialo-niebieski-18-romet ,259831.html?qrtc_slt=slt_product_2 _cr&qrtc_tpl=tpl_prod_view& qrtc_typ=prd&qrtc_prd=75769827& amp;qrtc_pos=3&skad=quartic, każdy ma dopasowany do swoich potrzeb :)

2010-03-22 01:55:52
~dsad

facet.waw.pl - tutaj opisałem sposób zarobienia na początek 100 pln/ miesiąc poświęcając jedynie 12 minut dziennie. Mnie przydaje się dodatkowa kasa i ja mam już ponad 450zł miesięcznie. Nie chcę mamić sporą kasą jak inni a 100zł miesięcznie jest w zasięgu każdego. Wystarczy poświęcić około 12 minut dziennie. Do zobaczenia w pięknym świecie przepychu i luksusu! Zdecydowanie! !!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.