wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

A może joga?

04.03.2010

Wybitnym joginem nie zostaje się z dnia na dzień. Poznanie zasad tej indyjskiej filozofii zajmuje lata. Jednak z jej zalet, choćby przy łagodzeniu drobnych dolegliwości, może skorzystać niemal każdy.

Systematyczność, klucz do sukcesu
Bezsenność, bóle pleców, brzucha czy głowy, to wszystko dolegliwości, z którymi, zdaniem trenerów jogi, można rozprawić się skutecznie z pomocą prostych ćwiczeń. Pod warunkiem, że wykonuje się je regularnie. Najlepiej pracować nad sobą dwa razy dziennie, przez kilka tygodni.Podstawowe ćwiczenia można wykonywać samodzielnie, właściwie w każdym wieku. Wsparcia trenera wymagają jednak osoby z chorobami kręgosłupa i ciężarne. Do ćwiczeń przystępujemy nie wcześniej, jak dwie godziny po posiłku. Ważne jest właściwe oddychanie: miarowe, głębokie, koniecznie nosem. By zapewnić organizmowi potrzebną dawkę tlenu, ćwiczymy w wywietrzonym pomieszczeniu.

Postaraj się maksymalnie rozluźnić: nie napinaj mięśni „używanych” w poszczególnych ćwiczeniach, zapanuj nad naturalnym odruchem marszczenia czoła i twarzy. Włóż luźne ubranie, ćwicz boso, najlepiej na podłodze, bez zegarka czy biżuterii.

Przeczytaj koniecznie: Dieta na dobry humor

Polecamy: Masz ochotę na randkę? Wejdź na doserca.pl
1 2 3 4
Tagi: jogaasanaasanyćwiczeniajogin
REKOMENDACJA
2010-03-21 10:19:10
~sdfsdf

facet.waw.pl - tutaj opisałem sposób zarobienia na początek 100 pln/ miesiąc. Mnie przydaje się dodatkowa kasa i ja mam już ponad 450zł miesięcznie. Nie chcę mamić sporą kasą jak inni a 100zł miesięcznie jest w zasięgu każdego. Wystarczy poświęcić około 12 minut dziennie. Do zobaczenia w pięknym świecie przepychu i luksusu!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.