wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Narty czy snowboard?

01.04.2010

Jeśli się nad tym zastanawiasz, już jest nieźle. Aktywność fizyczna dziecka na świeżym powietrzu to gwarancja jego prawidłowego rozwoju, zdrowia i samopoczucia.

Kiedy zaczynamy?
Malca możemy spokojnie zabrać w góry i oswajać z samym klimatem zimowego szaleństwa, gdy kończy trzy, cztery lata. Dziecko, które bardzo sprawnie się porusza i nie ma problemu z równowagą, będzie chętnie tuptać na nartach. Nie zostanie wyczynowcem, raczej i na oślej łączce jeszcze nie poszaleje, ale może złapać bakcyla sportów zimowych. A o to tak naprawdę chodzi. Snowboard wymaga większej koordynacji ruchowej, dlatego przyjmuje się, że przygodę z nim mogą zacząć dzieci, które skończyły pięć lat.

Jeśli dziecko aż pali się, by stanąć na desce, trzeba dać mu taką możliwość, gwarantując zarazem bezpieczeństwo. Jeśli zrazi się na starcie, np. z powodu bolesnego upadku, i nastolatka trudno będzie zachęcić do uprawiania sportów zimowych.

Bez kasku ani rusz
Niezależnie od tego, na ilu deskach będzie jeździć twoja pociecha, musi mieć chronioną głowę. Nie nastawiaj się, że dopóki malec nie zjeżdża z wysokiej góry, nic poważnego mu nie grozi. Nawet nieletni obserwator na stoku jest narażony na wypadek: zawsze może na niego wpaść niedoświadczony, rozpędzony narciarz. Jeśli zwolnisz malucha z kasku, nie zmusisz do jego włożenia kilkulatka. Czym skorupka za młodu.

Przeczytaj koniecznie:

Pierwsze szusy dziecka

Co wolno, a czego nie wolno na stoku?

Polecamy: Zakochaj się! Wejdź na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2013-01-17 03:03:09
~Gerio

Ja wybieram narty, młodsza część mojej rodziny jednak stawia na snowboard:) Jedzie nawet w ferie z Almaturem na obóz snowboardowy do czeskiego Vrchalbi, obok Szpindlerowego Młyna :)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.