wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Ćwicz i chudnij!

11.01.2011

Pragnienie szczupłej sylwetki sprawia, że sięgamy po najróżniejsze diety. Oprócz klasycznej diety ubogoenergetycznej często decydujemy się na diety alternatywne.

Czasem, aby skrócić czas i zwiększyć efekty kuracji odchudzającej stosujemy dietę i ćwiczenia łącznie. Warto zastanowić się w jaki sposób dobrać dietę i towarzyszące jej ćwiczenia, aby utrata masy ciała była efektywna i, co najważniejsze, trwała.

Powracające kilogramy
Najczęstszą zmorą osób pragnących zmniejszyć masę ciała jest efekt jo –jo, czyli kilogramy, które w kilka tygodni do kilku miesięcy po zrzuceniu zaczynają powracać, często z nawiązką. Nieudana kuracja odchudzająca odbiera dalszą motywację obniża samoocenę, zdarza się, że prowadzi do rozwoju zaburzeń łaknienia. Efekt powracających kilogramów, dotyczy również osób, które poza samą dietą wybierają dodatkowo ćwiczenia.Ograniczenie spożywanych kalorii i wzrost aktywności fizycznej, praktycznie zawsze pozwalają zrzucić część kilogramów. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiedni plan ćwiczeń oraz dieta, która co prawda dostarczy mniej energii, ale zabezpieczy przed niedoborami najważniejszych składników odżywczych.

Jakie ćwiczenia wybrać, aby spalić tkankę tłuszczową?
Efektywne spalanie tkanki tłuszczowej jest możliwe dopiero podczas ćwiczeń tlenowych. Maksymalny, intensywny i jednocześnie krótkotrwały wysiłek fizyczny wiąże się z  wykorzystywaniem jako źródeł energii głównie zapasów fosfokreatyny i węglowodanów zgromadzonych jako glikogen mięśniowy. Pozyskiwanie energii odbywa się wówczas na drodze przemian beztlenowych.

fot. Imagesource/Thinkstock

Poznaj siłę błonnika i schudnij!

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-02-18 18:37:02
~Nika

Ja zdecydowanie polecam Slimunox.Wybrałam go ze względu na bardzo dużo pozytywnych opinii.I jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru.Schudłam efektu jo-jo nie ma.Więc czego chcięć więcej.

2017-08-21 21:55:22
~Justa

Co do skuteczności Foreverslimu nie mam żadnych wątpliwości że są to najskuteczniejsze tabletki dostępne na rynku.

2016-05-13 00:57:53
~Jolka

Przy uprawianiu jakiegokolwiek sportu polecam suplementy diety firmy Olimp. Dla pań szczególnie linię Queen Fit. Zawiera ona wszystkie niezbędne produkty wspomagające organizm podczas wzmożonego wysiłku fizycznego: odżywki białkowe, spalacz tłuszczu, suplementy oczyszczające, wzbogacające w witaminy i minerały. Polecam bardzo!

2014-11-20 13:59:44
~nothing

na rowerze http://www.centrumrowerowe.pl/rower y/miejskie-city/p,rower-pop-art-28- cali-bialo-zielony-18-2014-romet,25 9827.html?qrtc_slt=slt_product_2_cr &qrtc_tpl=tpl_prod_view&qrt c_typ=prd&qrtc_prd=75792423& ;qrtc_pos=4&skad=quartic coprawda się chudnie, ale łydki mam aż za bardzo umięśnione :(

2012-01-27 11:59:47
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

2011-01-14 17:36:20
~norbi

Same ćwiczenia nie wystarczą! Trzeba dobrać odpowiednią dietę, trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Nie m diety cud. Jeśli wrócimy do starych nawyków żywieniowych to waga wróci. Jeżeli chcesz odchudzić się zdrowo, bezpiecznie i na stałe skorzystaj z programu naszego centrum redukcji wagi. Oferujmy bezpłatne konsultacje przez cały czas odchudzania a także po jego zakończeniu. Nie musisz opuszczać posiłków. Możesz jeść trzy posiłki dziennie i jeszcze dwie przekąski! idealn

2011-01-14 17:33:00
~ala

W Polsce co 4 dziecko ma nadwagę! Jest coraz gorzej! Nadwaga wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi :choroby serca, cukrzyca, miażdżyca, zawały itd. Rodzice sobie sprawy z tego nie zdają a potem jest już za późno! Dziecku przeważnie dają niezdrowe, tłuste jedzenie: fast foody, chipsy, cola,pączki. Zamiast więcej owoców i warzyw. Głupią mają wymówkę: ..."dziecku mam nie dać jesc?...". Owszem nie wolno głodzić ale dawać zdrowe jedzenie a nie puste kalorie!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.