wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Gra w golfa przedłuża życie

02.06.2008

Golf może być dobrą inwestycją w zdrowie. Według obliczeń szwedzkich naukowców, regularne granie w golfa może przedłużać życie przeciętnie o pięć lat - informuje serwis naukowy AlphaGalileo.

Naukowcy szwedzcy z Karolinska Intitutet obliczyli, że częstotliwość zgonów u graczy w golfa jest o 40 proc. niższa niż u
innych osób w tym samym wieku, tej samej płci i o podobnym statusie socjoekonomicznym. W Szwecji w golfa gra około 600 tys. ludzi. Naukowcy analizowali dane 300 tys. osób. Jak twierdzą, golfiści średnio żyją o pięć lat dłużej.Prof. Anders Ahlbom, który prowadził badania, uważa, że rezultaty wcale nie są zaskakujące. Jego zdaniem, golf posiada kilka cech, które są ewidentnie korzystne dla zdrowia. "Zagranie partii golfa wiąże się z przebywaniem przez cztery-pięć
godzin poza domem i pokonanie spacerkiem sześciu-siedmiu kilometrów. Ludzie grają w golfa do późnego wieku. Dla nich gra ma również pozytywne aspekty psychologiczne i społeczne" - tłumaczy Ahlbom.

Badania zostały opublikowane na łamach "Journal of Medicine & Science in Sports".

(PAP)

Tagi: sportgolfzdrowie
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.