wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Trening z kettlebells kształtuje sylwetkę i zwiększa wydolność

Kettlebells trafiły na siłownię z rosyjskiej armii. Żeliwne odważniki z uchwytem, dzięki którym możemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawić wydolność organizmu i ukształtować sylwetkę, cieszą się coraz większą popularnością także wśród kobiet. Z odważnikami można ćwiczyć zarówno na siłowni, jak i w plenerze.

 

 – Trening z odważnikami narodził się w Rosji i do dzisiaj ma tam swoje lata świetności. W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych przez cały XX wiek był jednak niemalże zapomniany. Zdecydowanie bardziej popularny był trening na zwykłej siłowni czy trening na sztandze. Teraz odważniki wracają do łask –  mówi Tomasz Sypniewski, head coach z siłowni CrossFit MGW.

 

Odważniki zwane kettlebells używane są przede wszystkim w treningu funkcjonalnym, a więc opartym na ruchach, które wykonujemy w codziennym życiu. Trening z odważnikami jest porównywalny z ćwiczeniami ze sztangą, jednak w przeciwieństwie do nich jest niewyważony. Wymaga więc dobrej koordynacji podczas wykonywania ćwiczeń, a także angażuje wiele mięśni.

 

 

(kg)

REKOMENDACJA
2014-08-08 22:04:24
~ws

ze względu na mój stan zdrowia od pewnego czasu nie mogę wykonywać ćwiczeń poprawiających moją kondycję jednakże chciałabym wrócić do bardzo dobrej kondycji, którą miała jakiś czas temu :). Przybrałam w udach. Znacie jakiś preparat, który spowodowałby utratę centymetrów w udach oprócz typowych ćwiczeń?

2014-07-13 21:54:33
~klimek

odchudziłem się dzięki octowi jabłkowemu ojca mateusza. po prostu zahamował mój apetyt i miałem ochote nie na mięso, ale warzywa. świetna sprawa.

2014-07-13 14:25:43
~kasia

Same ćwiczenia nie wystarcza. Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdemu to polecam

2014-07-10 09:35:51
~zzz

Facet co ty pieprzysz, takimi odważnikami ćwiczyło się w naszym wojsku już od bardzo dawna.

2014-07-10 09:06:34
~Kinga

każda aktywność jest fajna!!! do tego warto dodać dobrą suplementację, polecam ranking suplementów http://rtno.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.