wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Tysiące rowerów pod gdańskimi podstawówkami!

materiały prasowe
13.05.2015

Organizowana przez Miasto Gdańsk kampania Rowerowy Maj sprawiła, że Gdańsk przypomina obecnie bardziej holenderskie miasto w szczycie sezonu, niż polskie - wiosną. Od początku maja pod gdańskimi podstawówkami i przedszkolami parkuje imponująca liczba rowerów. Rekordowa liczba rowerów i hulajnóg parkuje codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku – na dwóch kółkach dojeżdża tu blisko 50 procent uczniów!

- Druga edycja Rowerowego Maja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W kampanii bierze udział 20 tys. uczniów z 48 szkół podstawowych i blisko 30 przedszkoli i zerówek. To ponad 4 razy więcej uczestników niż w ubiegłym roku. Rekordowa liczba czterystu rowerów i hulajnóg parkuje codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku. W akcji, oprócz uczniów, uczestniczą również ich rodzice oraz nauczyciele – informuje gdański oficer rowerowy Remigiusz Kitliński.Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła w Gdańsku zdobędzie zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół otrzymają wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.

Celem kampanii jest zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej. Regularne zażywanie ruchu ogranicza ryzyko chorób cywilizacyjnych wynikających z siedzącego trybu życia, w tym otyłości i chorób układu krążenia.

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.