wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Rowerowy maj na półmetku

Fotolia
27.05.2015

Rowerowy Maj bije kolejne rekordy! Ponad 10 000 uczniów i przedszkolaków dojeżdża na zajęcia rowerami, hulajnogami, deskorolkami lub na rolkach - to 6 razy więcej niż w ubiegłym roku, a kampania cały czas trwa!

W najlepszej szkole - SP83, po dwóch tygodniach rywalizacji, aż 83 proc. uczniów przynajmniej raz przyjechało do szkoły rowerem. W sumie 2 z 3 przyjazdów do szkoły na gdańskich Kokoszkach odbywa się na rowerach, hulajnogach, deskorolkach lub rolkach!

W najlepszych klasach aktywni są wszyscy uczniowie. Zwycięska na półmetku klasa IB z SP62 może poszczycić się rowerową frekwencją na poziomie 90 proc. Oznacza to, że każdy uczeń wykonał przeciętnie 9 przyjazdów w pierwszych 10 dniach kampanii.Rowerowy Maj potrwa do końca miesiąca, zatem wyniki mogą ulec zmianie. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby w ostatnich dniach kampanii wybrali rowery, hulajnogi czy rolki i pomogli swojej szkole zwyciężyć.

Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła w Gdańsku zdobędzie zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół otrzymają wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.

Celem kampanii jest zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej. Rowerowy Maj poprawia również bezpieczeństwo w okolicach szkół, ponieważ im więcej dzieci przyjeżdża do szkoły na rowerze, tym mniej zostaje dowożonych samochodem, przez co jest mniejszy ruch pod szkołą i jest bezpieczniej.

 

informacja prasowa

REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.