wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Jaka pora dnia jest najlepsza na spalanie tłuszczu?

 

 

Rano najbardziej efektywnie tracimy tkankę tłuszczową, wieczorem budujemy muskulaturę. Potwierdzają to naukowcy oraz trenerzy. Wszystko za sprawą naturalnych predyspozycji naszego organizmu.

W pierwszej połówce dnia metabolizm jest mocno pobudzony po nocy, kiedy „spaliliśmy” rezerwy energetyczne zmagazynowane w glikogenie. Gdy zaczynamy ćwiczyć rano, organizm od razu zaczyna spalać tłuszcze. Jak wykazano w badaniach opublikowanych w „International Journal of Sports Medicine” proces przemiany materii zostaje w efekcie znacznie przyspieszony nie tylko w trakcie treningu, lecz także na kilka godzin po zakończeniu wysiłku, co pozwala na spalenie większej liczby kalorii w ciągu dnia.

Dodatkowym czynnikiem wpływającym na tempo spalania tłuszczu są posiłki. Trenować rano na czczo czy po posiłku? — Jeśli już ktoś musi zjeść śniadanie to ćwiczenia może rozpocząć dopiero po upływie 1,5- 2 godzin od posiłku. Lepiej jednak trenować na czczo lub po lekkim śniadaniu, np. po zjedzeniu jednego banana. Korzyści są przynajmniej dwie: większe tempo spalania tłuszczu oraz brak dyskomfortu związanego z posiłkiem zalegającym w żołądku — tłumaczy Michał Bukraba, Master Trener Technogym, wykładowca w Technogym Academy. Z kolei w godzinach popołudniowych mięśnie są najsilniejsze, zmniejsza się ryzyko kontuzji i osiągane są najlepsze mięśniowe efekty treningowe. To dobra pora dla tych, którym zależy na sile i wytrzymałości oraz efektownej muskulaturze.Przez lata niepewność, co do zależności efektów od pory treningu, była zmorą wielu ćwiczących, których waga stała w miejscu. Szczególnie dużym problem było to dla kobiet, które przychodzą na siłownię lub salę treningową przede wszystkim po to, by zrzuć zbędne kilogramy. —  Motywacja większości kobiet jest taka, żeby schudnąć. Nie spotkałem takiej, która by mówiła, że jest za szczupła — mówi Michał Bukraba. Nieco inaczej jest z mężczyznami. — Niekoniecznie musi to być utrata wagi. Częściej takim wyznacznikiem aspiracji jest zbudowanie muskulatury, zadbanie o kondycję mięśni — dodaje.

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że aż 34 proc. Polaków cierpi na nadwagę, a 17 proc. jest otyłych. Tylko 46 proc. badanych ma wagę prawidłową, a 3 proc. – niedowagę. Na szczęście jesteśmy także coraz bardziej świadomi zbawiennej roli aktywności fizycznej dla kondycji zdrowotnej. Coraz więcej pojawia się na siłowniach osób w wieku od 30 do 60 lat, które chcą czuć się zdrowo. To osoby świadome, że trzeba zadbać o siebie dzisiaj, żeby za 10-20 lat czuć się dobrze.

 

newsrm.tv

 

REKOMENDACJA
2015-07-28 05:59:24
~Joanna

Popieram Anie. Plus wprowadzic przedmiot o zdrowym odzywianiu, zdrowej diecie i obowiazkowo wf codziennie. brak ruchu u dzieci jest zatrwazajacy. Pamietam 15 lat temu chcialam sie zapisac na kickboxing. Prowadzacy trener powiedzial ze musze przyniesc zaswiadczenie od lekarza ze moje zdrowie mi na to pozwala, ze jest ok. lekarka bardzo sie zdziwila bo trend jest odwrotny. przychodza rodzice i prosza o zwolnienie z wf-u dla swoich zdrowych dzieci, bo im sie nie chce cwiczyc.

2015-07-24 23:10:18
~samba

Nic dziwnego, że dzieci grubasy jak się patrzą na rodziców grubasów. Moja mama właśnie stwierdziła niedawno, że musi coś zrobić ze swoją wagą bo metabolizm już nie ten i zaczęła brać piperynę. Efekty już zaczyna być widać i bardzo dobrze, bo bałam się że coś jej się przez to może stać. Ludzie, dbajcie o swoje zdrowie! A jak już chudnąć to biorąc takie właśnie naturalne i skuteczne środki ale na pewno nie tą tragiczną chemię dostępną w każdym sklepie.

2015-07-24 18:15:40
~Ewa

Sprawdźcie również wyniki głosowania internautów na najlepsze tabletki na odchudzanie. Wyniki dostępne na stronie rtno.pl

2015-07-24 18:00:33
~Ania

Od jakiegoś czasu spoglądam na nasza młodzież, kilkunastoletnie dzieci, które wyglądają jak foki lub słonie. Noszą przed sobą brzuszyska na iksowatych nogach. Kiedyś w szkole był jeden, dwóch grubasów dziś 2/3 klasy to zapasione dzieciaki. Piszcie, mówcie o tym głośno, róbcie coś w tym kierunku, bo za 20 lat będziemy mieli ludzi śmiertelnie chorych, niezdolnych ani do pracy ani do życia. Edukować dzieci i rodziców. Bo to prawdziwy problem.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.