wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Aktywnie na urlopie

08.07.2008

 Urlop kojarzy Ci się wyłącznie z błogim lenistwem i oderwaniem od codziennych obowiązków? Świetnie. Czas przeznaczony na odpoczynek można jednak w prosty i przyjemny sposób wykorzystać również do „zadań specjalnych”.

Długo odkładałaś dietę odchudzającą na później? Zawsze zaczynasz od poniedziałku i przerywasz ją po kilku dniach? Urlop może Cię uratować. W codziennym stresie i zabieganiu nie znajdujemy czasu na precyzyjne odmierzanie porcji składników dań czy skrupulatne liczenie kalorii. Niestety coraz częściej zjadamy to, co akurat mamy pod ręką, w pośpiechu i z pustym żołądkiem robimy nie do końca przemyślane zakupy... Te błędy z łatwością weliminujesz w czasie urlopu. Właśnie teraz masz czas na planowanie posiłków i – co bardzo ważne – możesz przygotowywać je sama, mając stuprocentową kontrolę nad tym, co trafia na Twój talerz.

Letni sezon urlopowy sprzyja też zachowaniu odpowiednich dietetycznych proporcji. Dostępność i niskie w porównaniu z zimą ceny warzyw i owoców sprawiają, że sięgamy po nie częściej niż kiedy indziej. W czasie upałów nasz organizm nie domaga się też zwiększonych dostaw kalorii, ponieważ nie musi zużywać dużej ilości energii na utrzymanie temperatury ciała na stałym poziomie. Łatwo to zaobserwować – kiedy jest zimno i marzniesz częściej masz ochotę na kaloryczne jedzenie.

1 2 3
REKOMENDACJA
2008-07-14 09:13:20
~myszka

Ja na urlop to przeważnie w góry jeżdzę. Tam się nachodzę i nawspinam. A jaka przyjemność z tego!

2008-07-14 09:12:19
~Tracy

A komu by się chciało jeszcze jakiś wyrzeczeń przestrzegać na urlopie! Urlop to ma być przyjemność!

2008-07-14 09:11:10
~Benek

Na urlopie to ja leżę do góry brzuchem! Przecież od tego jest urlop!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.