wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Wygraj z leniem!

19.09.2008

Kilka miesięcy lub tygodni przed sezonem wakacyjnym to czas intensywnych przygotowań do wielkiego plażowego wyjścia. Zwykle właśnie wtedy kluby fitness i salony odnowy biologicznej przeżywają największe oblężenie. Entuzjazm, z jakim zabieramy się za poprawianie sylwetki przed wakacjami zwykle mija, kiedy lato dobiega końca. Przed nami długie jesienne i zimowe miesiące. To - wbrew pozorom - świetny czas na rozpoczęcie ćwiczeń.

Pod koniec lata, kiedy nie widzimy przed sobą perspektywy pokazywania się na plaży, po prostu nie chce nam się ćwiczyć i walczyć ze zbędnymi kilogramami. Brakuje nam motywacji – przed nami przecież jesień i zima i grube warstwy ubrań, pod którymi łatwiej niż w bikini można ukryć dodatkowe kilogramy. Jest jednak kilka powodów, dla których to właśnie pod koniec lata warto rozpocząć starania o to, aby następny sezon plażowy powitać bez obaw związanych z wyglądem.Dlaczego właśnie teraz?
- Jest jeszcze ciepło  i pogoda co najmniej przez najbliższy miesiąc (może nawet dwa) będzie sprzyjała aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To o wiele przyjemniejsze niż zajęcia w zamkniętym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie jest też świetne dla osób, którym trudno jest (np. ze względu na silne komplesy) brać udział w zajęciach w klubie fitness.

- Póki co nie brakuje nam światła słonecznego i mamy lepszy niż jesienią i zimą nastrój. W najbliższych miesiącach taka sytuacja zacznie się zmieniać na naszą niekorzyść i trudniej będzie o motywację do rozpoczęcia regularnej aktywności fizycznej. Jeśli zaczniemy teraz istnieje szansa, że w ciągu miesiąca czy dwóch ruch stanie się naszym nawykiem.

1 2
REKOMENDACJA
2008-09-27 21:35:11
~Izunia.

Sport jest niesamowity!!Człowiek wygląda pięknie i zdrowo.Dla mnie siłownia to również świątynia dla psychiki,przy każdym wysiłku fizycznym zawsze wygrywasz ze stresem i zbędnymi myślami.Nic innego tylko pigułka szczęścia..polecam!!!!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.