wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Gimnastyka izometryczna

06.11.2008

Gimnastyka izometryczna jest wyśmienitym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chciałyby osiągnąć smukłą sylwetkę, wzmocnić mięśnie, czy pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz narzekają na brak czasu, czy po prostu nie lubią tradycyjnych zajęć na siłowni, w klubie fitness, czy też na basenie.

Na czym polega gimnastyka izometryczna?
Gimnastyka izometryczna, choć nie jest nowym odkryciem, zyskuje coraz większą popularność. Polega na napinaniu mięśni, bez konieczności poruszania stawami, dzięki temu włókna mięśniowe zachowują tę samą długość. Reguła stosowania skurczów mięśniowych jest wykorzystywana w jodze. Gimnastyka jest przydatna w rehabilitacji, ponieważ pozwala określić słabsze miejsca i wzmocnić je odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. Z  elementów takiego rodzaju treningu czerpią również fizjoterapeuci, czy też trenerzy sportowi, a dziś gimnastyka ta staje się powszechnie dostępna.


   
Choć ten rodzaj treningu jest intensywną pracą mięśni, jest to wysiłek statyczny, a więc w trening nie trzeba wkładać wysiłku fizycznego, a jego miarę wyznacza obciążenie w trakcie każdego napięcia poszczególnej grupy mięśni, w ustalonych pozycjach. Gimnastyka izometryczna pomaga w rozwijaniu całkowitej siły mięśnia lub grupy mięśniowej.

Ćwiczyć mogą wszyscy i wszędzie

Walorem gimnastyki izometrycznej  jest to, ze uprawiać ją mogą wszyscy, niezależnie od swojej sprawności fizycznej, płci, czy też wieku.  Ponieważ nie wymaga specjalistycznych urządzeń, trenować można w zasadzie wszędzie, np. w domu, czy podczas spacerów. Natomiast do ćwiczeń przydatne będą takie przedmioty jak łóżko, krzesło, czy ławka w parku. Trening nie wymaga także szczególnego stroju.

1 2 3
REKOMENDACJA
2008-11-07 06:17:49
~pawel

biedna sprzataczka ..nawet nie wie ze codziennie uprawia gimnastyke...jak to bylo?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.