wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Każda pora jest dobra

17.12.2008

Kiedy tylko na wiosnę pierwsze promienie słońca zaczynają cieplej przygrzewać – siłownie, studia masażu i inne przybytki urody, pomagające w nierównej walce ze zbędnymi kilogramami, przeżywają prawdziwe oblężenie. A może, zamiast nakładania na siebie drakońskich diet na wiosnę, lepiej cieszyć się jej urokiem w dobrej formie? Zadbaj o siebie w sezonie jesienno – zimowym, a unikniesz wiosennej presji na zrzucanie zbędnych kilogramów.

Dlaczego teraz?

A dlaczego nie? Wiem, że nie należy odpowiadać pytaniem na pytanie, ale dlaczego właściwie uznaje się, że to wiosna jest świetną porą na to, aby zabrać się za poprawę swojej kondycji, a przy okazji sylwetki? Jesienią, kiedy na dworze wciąż jeszcze ciepło, równie przyjemnie jest wybrać się na długi spacer, czy wycieczkę rowerową. To również dobry czas, by zapisać się do klubu fitness, zorganizować ekipę na kurs tańca, albo wspólne wypady na tenisa, czy ścianki wspinaczkowe. Możliwości jest naprawdę wiele, więc nie zwlekaj, tylko wybierz aktywność dla siebie. Niech będzie to sport, który sprawia Ci przyjemność. Jeśli lubisz spędzać czas w towarzystwie przyjaciół, wybierz dyscyplinę, którą będziecie mogli uprawiać razem.

Morze możliwości
Ze sportem jest jak z butami – musi dobrze leżeć. Jednak zanim wybierzesz dyscyplinę, która naprawdę do Ciebie pasuje, spróbuj choć kilku z nich. Kiedy trafisz na tę jedną, jedyną, na pewno będziesz wiedział, że to jest właśnie to, czego szukasz.
•    fitness – to świetne zajęcie nie tylko dla pań, ale również dla panów. Form zajęć fitness jest naprawdę wiele, wszystko zależy od fantazji prowadzącego. Fitness przy energetyzującej muzyce z układami tanecznymi, relaksujący z elementami jogi, z hantlami na wzmocnienie mięśni, a nawet fitness w wodzie. Na pewno wybierzesz coś dla siebie. I nie zniechęcaj się, jeśli po pierwszych zajęciach uznasz, że nie nadążasz za grupą. Po kilku zajęciach na pewno odnajdziesz właściwy rytm.
•    kurs tańca – coś w sam raz dla tych, którzy nawet w tramwaju kołyszą dyskretnie biodrami w rytm muzyki z MP3. Jeśli lubisz muzykę i masz choć minimalne poczucie rytmu, nie zwlekaj. Posiadanie partnera nie jest obowiązkowe. Po pierwsze na kurs zapisuje się wiele osób „bez pary”, więc zawsze możesz poznać kogoś sympatycznego i stworzyć z nim taneczny duet. Po drugie istnieje wiele kursów tańca (i wariacji na temat tańca), które z założenia przeznaczone są dla solistów.

1 2
REKOMENDACJA
2009-01-02 20:07:47
~misia

święta racja, po co zapuszczać się zimą, depresje lepiej zwalczać aktywnymi zajęciami niż czekoladkami. Ale z drugiej strony, kto nie lubi czekolady?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.