wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

7 powodów dla których warto jeździć na rolkach

05.03.2009

Wrotkarstwo, czyli jazda na wrotkach i rolkach, stało się w Polsce bardzo popularne. Wśród entuzjastów rolek są zwolennicy jazdy rekreacyjnej i jazdy fitness, downhillu oraz free ride’u, jazdy szybkiej, a także jazdy z psim zaprzęgiem.

Jazda rekreacyjna i jazda fitness to najpopularniejsze formy jazdy na rolkach. Nie wymagają wielkich umiejętności, a przynoszą ogromną frajdę i jednocześnie niezaprzeczalne korzyści zdrowotne. Ogromny wybór sprzętu oraz coraz większa ilość ścieżek rowerowych, po których można bezpiecznie jeździć, sprawia, że zwolenników tego sportu przybywa.Oto powody dla których warto jeździć na rolkach:

1.Spalanie tkanki tłuszczowej

Jazda na rolkach to typowy trening wytrzymałościowy, podobnie jak jazda rowerem, bieganie czy pływanie. W trakcie długotrwałego wysiłku o umiarkowanej intensywności mięśnie korzystają z energii powstałej przy spalaniu kwasów tłuszczowych, które uwalniane są z tkanki tłuszczowej w procesie lipolizy. Aby uruchomić ten proces musimy jeździć co najmniej 35 minut w umiarkowanym tempie. 

2. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu to same plusy. Słońce korzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz wspomaga działanie układu nerwowego. Promienie słoneczne wzmagają produkcję witaminy D, która nie tylko wzmacnia kości, ale również poprawia odporność organizmu. Dotleniony mózg lepiej pracuje, poprawia się pamięć i zdolność koncentracji. Gdy pogoda dopisuje,  nasza motywacja, aby wyjść z domu i się poruszać jest większa.

1 2 3
REKOMENDACJA
2014-03-23 18:20:23
~olo rolkaż

zgodnie z prawem osoba jeżdząca na rolka jest traktowana tak samo jak pieszy i niestety nie może poruszać się po trasach rowerowych. Może za to dostać mandat. pozdrawiam

2013-08-19 04:34:02
~monika

Ale jeżeli jako pieszy, to dlaczego nie moze jeździć na drodze ? To pieszy nie może chodzićpo drodze ???

2011-04-05 13:43:30
~Ania_13lat

Bardzo dziękuje za pomoc :)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.