wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Bieganie jest jak seks

06.04.2009

Uwarunkowania genetyczne człowieka sprawiają, że nasz organizm potrzebuje ruchu tak samo jak tlenu. Tymczasem zmiany cywilizacyjne sprawiły, że ruszmy się coraz mniej, często ograniczając się do minimum wysiłku. A istnieje przecież naturalna forma ruchu, z której czerpać możemy wiele korzyści i… przyjemności.

Wygodni mają gorzej
Ćwiczenia kojarzą się nam z czymś nieprzyjemnym. Z wysiłkiem, wyrzeczeniem, a my jesteśmy przecież wygodni. Dlatego potrafimy w ciągu minuty wymyślić 100 powodów, żeby tylko nie ruszać się z fotela. Staramy się odżywiać zdrowo. Dobre i to. Jednak nasz organizm domaga się więcej. Uparcie szukamy metody na długowieczność gdzieś daleko, a nie sięgamy po to, co leży w zasięgu ręki i naszych możliwości.

Naczynia wieńcowe zaczynają się otłuszczać od wewnątrz, pojawiają się pierwsze objawy miażdżycy, rośnie poziom cholesterolu, pojawiają się problemy z nadciśnieniem, zaczyna rozwijać się cukrzyca. A wszystko z powodu braku ruchu. W dodatku Twoje tętno spoczynkowe jest wyższe niż u osób aktywnych fizycznie,  a to powoduje, że żyjesz krócej o ok. siedem do nawet ośmiu lat.

1 2 3
REKOMENDACJA
2014-11-06 19:29:21
~inka

Jak tylko nie przestaniesz to osiągniesz szybciej niż ci się wydaje. Bieganie uzależnienia, daje niesamowity zastrzyk energii do działania i hormonów szczęścia. A co do sklepu to ja kupuję na dobiegania.pl. Bardzo dobry sklep. Mają szeroki wybór i co ważne artykuły w naprawdę różnych cenach. Będziesz mogła więc znaleźć takie, które najbardziej będą Ci odpowiadały. Na początek nie polecam tych najdroższych. Po co? Jak się wciągniesz na dobre to zdążysz takie jeszcze

2014-11-06 12:02:06
~joanna

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z tym sportem i póki co niestety nie mogę powiedzieć, że bieganie jest jak seks, ale mam nadzieję, że niedługo osiągnę taki poziom zadowolenia. Mogłabyś tylko podać namiar na miejsce, w którym kupujesz te buty? Przyznam, że sama muszę takie kupić, ale jakoś nie bardzo wiem gdzie. Nie mam czasu na łażenie po sklepach sportowych, poza tym już widzę te tłumy sprzedawców, którzy chcą mi wcisnąć najdroższy produkt. A że mało się znam

2014-10-26 10:34:03
~inka

Świetne porównanie, naprawdę:d Jeszcze jak postawi się na dobrej jakości buty, w których naprawdę biega się super - ja swoje kupuję w sieci i jestem bardzo zadowlona. a biegam już od kilku dobrych lat, maraton za sobą;)

2012-11-22 09:26:29
~kk

Organizm potrzebuje ruchu nie biegania. Bieganie postarza,wybierz pływanie,jazdę na rowerze.

2009-05-05 03:01:04
~---

Kur#@! Chciałbym, ale jakoś nie mogę się zmotywować do tego biegania!

2009-05-01 14:29:57
~minion

o tak polecam porannom zaprawe 5km. oczywiście laskiem bagienko wiosenne już wyschło powietrze czyste a kożystać bo za niedługo znów roje meszek i robactwa wtenczas to już trzeba mieć kondyche aby się nie zatrzymywać/przystawac bo wlezom we wszystkie dziury ,zapewniam po lecie i oczywiście regularnej walce z samym sobom wszyscy dookoła wymiekają co do dupaki to niebede lepiej pisac .

2009-04-19 20:37:45
~amanita82

nic nie jest takie jak seks.

2009-04-07 22:06:15
~arkad

tak zdzichu!! i codziennie pewnie biegasz wokół Huty Celsa OSTROWIEC po nowe bańki, dla krów, ze Stalowni.. albo grzebac na złomhut:D swoja drogą w moim Ostrowcu juz od dawn mamy internet, natomiast dziwi mnie fakt ze pewnie w Twoim łostrowcu uświęconym macie prąd:D mysłałem że inwestujecie naprzemian w homonta i zdezelowane calibry:D a co do tematu: bieganie relaksuje, jest zdrowe (czy lepsze od seksu nie wdaje sie w dyskusje:D), i sprawia przynajmniej mi, frajde.

2009-04-07 22:00:51
~XxxxX

Bieganie wcale nie jest takie zdrowe - przez to mam z*ebane stawy kolanowe i mam problemy, wiec bieganie owszem ale nie dla wszystkich ;]

2009-04-07 21:48:27
~fischer

ty zdzichu jak ty bys zeczywiscie z tego lostowca swietokrzyskiego byl to bys inaczej pisal albo normalnie bo i tak sie da.wypij se to mleko z kartonu i idz spac.pa

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.