wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Pompki - sylwetka bez siłowni

03.06.2009

Nie musisz chodzić na siłownię, by wypracować klatkę piersiową. Dzięki pompkom, czyli zginaniu ramion w podporze przodem, wyrzeźbisz sylwetkę i wzmocnić mięśnie. To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń możesz z powodzeniem wykonywać w domu.

Podpowiemy Ci jak poprawnie robić pompki, jakie mięśnie angażujesz podczas pracy oraz jak urozmaicić klasyczną wersję tego ćwiczenia.

Pompki to ćwiczenie fizyczne wykonywane w pozycji poziomej, twarzą do ziemi, polegające na podnoszeniu i obniżaniu tułowia. Można je wykonywać w dowolnym miejscu, a na dodatek bez żadnego sprzętu.

Jak wykonać prawidłowo klasyczną pompkę?
Ustaw dłonie trochę szerzej niż barki. Palce rąk skierowane w przód. Stopy rozstawione na szerokość bioder. Tułów, biodra i nogi tworzą jedną linię. Napnij brzuch i pośladki. Podczas uginania ramion utrzymuj cały czas nogi, tułów, głowę w linii prostej. Z wdechem opuść klatkę piersiową w stronę podłogi poprzez ugięcie rąk. Łokcie kieruj na zewnątrz. Staraj się zejść jak najniżej. Z wydechem wróć do pozycji wyjściowej poprzez wyprost rąk. Ruch powinien być płynny i niezbyt szybki.

1 2 3 4 5
Tagi: ćwiczeniapompki
REKOMENDACJA
2015-07-23 11:11:01
~marysia

a rowerki typu http://www.marbo-sport.pl/pol_m_Spr zet-Cardio_Rowery-treningowe_Rowery -domowe-1117.html? też działają jak pompki?

2009-06-08 02:28:08
~elektronik

pisze się "węziej" nie "wężej" proszę autora :]

2009-06-07 22:44:30
~Roman

Racja mam 60 lat i cwiczenie to wykonuje juz ze 40 lat. Cwicze wg. prostej metody wiek x2 tj. 60 lat x2 + brzuszki i przysiady na jednej nodze i to wszystko. Mam wprawdzie 62 lata ale w srodku czuje sie jak 30-latek

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.