wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Skocz na bungee!

29.06.2009

Tym, którzy potrzebują dawki adrenaliny w swoim życiu, bezsprzecznie spodoba się bungee. Sport ten polega na skakaniu z dużych wysokości  na długiej, elastycznej linie.

Jest to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych, a uprawianie go jest niedrogie. Legenda głosi, że początek sportowi dała pewna kobieta, która uciekając przed swym rozjuszonym mężem, nie mając innego ratunku, postanowiła przywiązać do kostki linę i na niej skoczyć z drzewa.

Mąż, nie wiedząc jakiego ta użyła fortelu, rzucił się tuż za nią… Historia  ta zainspirowała mieszkańców wioski, którzy doszli do wniosku, iż należy być zawsze przygotowanym na wszystko i postanowili  ćwiczyć się w skokach na linie. Odtąd młodzi mężczyźni, mieszkańcy wyspy Pentecost na Pacyfiku, traktowali skoki rytualnie oraz jako potwierdzenie swojej męskości. Corocznie skoki uświetniały ceremonie związane ze żniwami. Nazwa bungee, pisana również bungy, bunjee, czy le benji to fonetyczny zapis wznoszonego przez nich, podczas skoku, okrzyku.

Aby skakać na bungee nie potrzeba mieć żadnych szczególnych umiejętności, nie trzeba też być szczególnie wysportowanym. Natomiast niezbędna jest odwaga, która nie opuści nas również wtedy, kiedy staniemy na wysokości np. 50 metrów.

1 2 3 4
Tagi: bungeeskokadrenalina
REKOMENDACJA
2010-05-01 18:22:40
~many

ZARÓB W NECIE : http://en.20dollars2surf.com/?ref=5 1067 - to takie proste

2010-04-28 16:13:39
~asd

Ja to pracować nie muszę ! Mam kasy jak lodu ! Wszystko dzięki dobremu pomysłowi. Nie muszę się o nic martwić. Jeżeli chcesz zarabiać jak ja - to odwiedź stronę: FACET.WAW.PL

2009-07-01 08:55:08
~nela

Niesamowite przezycie. Polecam wszystkim :)

2009-07-01 07:12:55
~Isia

Ja skoczyłam 4 razy jednego dnia mając 55 lat.Uczucie fantastyczne.Sny koszmarne.Długo mi się śniło,że któreś z moich wnuków wypada przez okno i nie mogłam sobie tych snów wytłumaczyć,aż wreszcie skojarzyłam ze skokami.Więcej nie będę skakać.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.