wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Jak nie nudzić się jesienią w mieście?

15.09.2009

Lato powoli ma się ku końcowi, już widać pierwsze oznaki jesieni. Po wakacjach została opalenizna i energia do działania, którą warto byłoby wykorzystać nie tylko w pracy. 

Aby zachować dobrą formę aż do kolejnej wiosny, powinniśmy jesień i zimę spędzić aktywnie. Bieganie, marsze, nordic walking, pływanie, fitness: propozycji na efektywny i przyjemny trening fizyczny jest wiele. Ale co, jeśli znudziło ci się truchtanie po parku? Może warto spróbować czegoś nowego?

Moją pierwszą propozycją na jesienne popołudnia i weekendy jest golf, sport w naszym kraju niestety wciąż mało popularny. Gra w golfa przebiega na polu o długości od 2500-7000m. Na polu tym rozmieszczone są kolejno dołki. Celem gry jest umieszczenie piłeczki w kolejnych dołkach przy jak najmniejszej ilości uderzeń. Uderzenia wykonuje się za pomocą specjalnego kija zwanego „club”. Każdy dołek ma swoją normę, która określa iloma uderzeniami powinien być zaliczony, to tzw. „par” dołka.Jeśli zaliczysz dołek mniejszą ilością uderzeń niż wskazuje par, to masz punkty na plus, jak więcej to na minus. Jest wiele technik uderzeń i kilka rodzajów kijów. Na tym właśnie polega strategia gry, aby odpowiednio dobrać kij i rodzaj uderzenia, tak, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Inaczej uderzamy z „tee”, czyli miejsca startu, innej techniki używamy na „greenie”. Wbrew pozorom nie jest to gra prosta, ani nudna. Wymaga też całkiem dobrej kondycji, szczególnie, jeśli po polu golfowym poruszamy się na własnych nogach.

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.