wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

Co wyciśnie z nas 7. poty?

12.10.2009

W końcu postanawiamy coś ze sobą zrobić: odchudzić się, poprawić formę, żeby nie mieć zadyszki przy wchodzeniu po schodach, wyrzeźbić muskulaturę. Idziemy do klubu fitness, kupujemy karnet i pytamy o najbardziej efektywne zajęcia, takie, na których na pewno dostaniemy w kość.

Instruktor próbuje sugerować, że niekoniecznie spinning dla zaawansowanych to jest to, od czego powinniśmy zacząć ćwiczenia po kilkuletniej przerwie, ale nie chcemy go słuchać. Chcemy dostać „wycisk”, bo to, w mniemaniu wielu osób, warunek efektywności treningu.Jest to częsty błąd osób początkujących, poparty dziwnym przekonaniem, że tylko ćwiczenia, na których nie można złapać tchu, a pot leje się strumieniami przynoszą efekty w postaci utraty kilogramów. Po pierwsze to, że inni są zlani potem nie oznacza, że my również po zajęciach będziemy tak wyglądać. Z reguły mocniej pocą się osoby wytrenowane.

Po drugie, jeśli wybierzemy się na zajęcia grupowe dla zaawansowanych np. na step lub inne zajęcia z rozbudowaną choreografią, to może się okazać, że większość czasu spędzimy obserwując ćwiczących, gdyż zajęcia będą zbyt trudne. W najlepszym przypadku nabawimy się takich bólów mięśniowych, że na drugi dzień nie będziemy mieli siły przyjść do klubu, w najgorszym zaś taki ekstremalny wysiłek może skończyć się kontuzją.

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2009-11-03 23:05:37
~Przemo

Dla mnie to już chyba nie ma żadnej nadziei...niestety ale całkowicie zaniemogłem i najchętniej leżałbym tylko przed telewizorem. I pomyśleć, że kiedyś 3 razy w tygodniu chodziłem na siłownię.

2009-10-31 11:49:02
~Hynek

Ostro wziąłem się ostatnio za ćwiczenia i już widzę efekty! Waga idzie w dół, samoocena w górę. Super się czuję, zupełnie jak kiedyś jak regularnie ćwiczyłem. Swego czasu bodymaxa łykałem, ale to krótko bo jakieś 3 miesiące.

2009-10-28 19:14:12
~Rysiu

Zestaw ćwiczeń na tzw, siódme poty dla otyłych i nie tylko http://zajrzyj-tu.pl/3479

2009-10-21 21:48:34
~waham

Bodymaxa sport łykasz? I jak? Bo ja się waham aktualnie czy bodymax czy vigor kupić?

2009-10-20 12:07:33
~Komi

Uwielbiam ćwiczyć i wyciskać z siebie siódme poty. Co dwa dni jestem na siłowni i można powiedzieć, że buduję swoją kondycję. Nie łykam właściwie żadnych wspomagaczy bo to nie jest zbyt zdrowe, jedyne co to suplementy łykam, capivit i Bodymax sport z żeń szeniem na aktywność.

2009-10-16 08:15:25
~edi

tytuł nie adekwatny do artykułu. redakcjo do roboty a nie się opierniczacie !!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.