wyszukanie zaawansowane

Na sportowo

 • Tenisowa roz(g)rywka

  Chociaż bywa kojarzony z elitarnym sportem, na jego uprawianie mogą sobie spokojnie pozwolić także osoby niezbyt zamożne, czy specjalnie wysportowane. Na czym polega fenomen tenisa? Jakie są jego początki i obecny kształt?

 • Wspinaczka

  Dreszczyk emocji, pięknie wyrzeźbione mięśnie rąk, silne dłonie i precyzja uchwytu. Są to pierwsze skojarzenia, jakie rodzą się na myśl o wspinaczce. Ostatnio sport ten zyskuje coraz większą popularność, powstaje też coraz więcej ścianek wspinaczkowych

 • Pływanie - sport dla wszystkich

  Pływanie uważane jest nie bez racji za jeden z najzdrowszych sportów. Systematycznie uprawiane kształtuje sylwetkę, pozwala zgubić zbędne kilogramy, poprawia ogólną sprawność fizyczną.

 • Nowe style w damskiej kulturystyce

  Czy za tym podążą także modyfikacje przepisów? Kobieca kulturystyka zawsze miała zwolenników i przeciwników. Tak jak odwieczny dylemat: czy kobieta powinna być silna i sprawna, czy też delikatna, subtelna i bezbronna?

 • W tym sporcie nie ma mocnych...

  Armwrestling jako dyscyplina sportu narodził się w 1952 roku w małym kalifornijskim miasteczku Petaluma. Dwaj młodzi dziennikarze sportowi, Dave Devoto i Bill Soberanes, zorganizowali wówczas w saloonie Gilardi`s zawody w siłowaniu na rękę.