wyszukanie zaawansowane

Siłownia

Moda czy potrzeba?

17.03.2008

Sylwetka a la Schwarzenegger

    Przez lata w naszym kraju wyśmiewano i wytykano palcami ludzi uprawiających kulturystykę, ćwiczenia siłowe. Pseudointelektualiści nie żałowali epitetów: mięśniak, paker itp. Hołdowano statecznemu obrazowi mężczyzny w wieku ok. 35-40 lat z brzuszkiem i nadwagą. W tym czasie pionierzy takiej rekreacji byli prawdziwymi fanami odżegnującymi się od sterydów i “zrobienia sylwetki” w 3 miesiące. Ćwicząc latami dopracowali się pięknych, zdrowych figur i sprawności ruchowej, jako że uprawiali także inne dziedziny sportu.
    Dzisiaj nikt nie “psioczy” na siłownie i healtcluby, tyle tylko, że motywacja mocno się zmieniła, a i ze zdrowiem często nic wspólnego to nie ma. Młodzież, krótko ostrzyżona, ze złotym łańcuchem na szyi, przychodzi do siłowni z torbą pełną odżywek i sterydów. Na nic mądre rady instruktorów, których zazwyczaj brak. Odmóżdżone indywidua chcą mieć półmetrowy biceps i bary Atlasa w ciągu 6 miesięcy. Widzimy więc sztywnych “pakerów” z ciałami pełnymi sterydowych pryszczy, idących ulicą z szeroko rozstawionymi rękoma, często używających niewybrednego słownictwa. Ich wątroby, nadnercza, układ hormonalny - do strzępy zdrowego organizmu. Ale moda jest modą, a przecież taki wygląd nie jest człowiekowi potrzebny ani piękny.


    Antyczne wzorce (“Dyskobol” Myrona) zginęły. Biznes i tu wziął górę na ideą (błędne i złe propagowanie ćwiczeń siłowych). Komuż chciałoby się systematycznie ćwiczyć przez naście lat? Przecież nie o zdrowie tu chodzi, a o wygląd. Przy silnym organizmie po paru latach zostanie po tych ludziach nie tylko wspomnienie, ale chore nerki, nadwyrężone stawy, impotencja itp.

Dziewczyna jak Grace Jones

    Wśród kobiet można zauważyć różne opcje. Nade wszystko denerwuje “schłopaczenie” manifestujące się krótkimi fryzurami, ubiorami podkreślającymi agresję i fałszywą emancypację. Zatracają więc młode kobiety wdzięk, ubierając się w ordynarne, ciężkie buty, klnąc, paląc i pijąc na równi z mężczyznami, którzy teraz z kolei niewieścieją.
    Istnieje grupa wykształconych i zamożnych kobiet popadająca w obłęd na tle szczupłej sylwetki. Wiadomo nie od dzisiaj, że szczupli żyją dłużej i zdrowiej. Jednak głodzenie się doprowadza często do anoreksji lub zaburzeń metabolizmu, miesiączkowania i ogólnej depresji, mimo osiągniętych założeń. Czyż Wenus z Milo to niewłaściwy ideał? Dodać tylko trochę rzeźby na brzuchu, a piękno i czar zostaną zachowane.
    Trzeba więc głosem zdecydowanym i rzeczowym apelować o zachowanie zdrowej i pięknej sylwetki, która jest wolna od nadwagi i tłuszczu, ale kobieca i ciepła. Długie włosy, klasyczny ubiór i wdzięk - to jedyna właściwa droga. 180-centymetrowa modelka płaska jak deska, z rozmiarem stopy 43, to żaden ideał wyglądu i kobiecości. Sztuczne kołysanie się na nogach i idiotyczny krok na podium to esencja sztuczności i pozerstwa. Czy piękna antylopa, gazela, pantera odchudza się ponad miarę i wykonuje jakieś wariackie podskoki i pląsy? Nie - jest naturalna i piękna, a ludzie powinni brać przykład z natury, obserwując zwierzęta i przyrodę. Dotyczy to wdzięku, wyglądu, zalotów i naturalnego piękna.

Zbigniew Maziarczyk

REKOMENDACJA
2018-04-05 21:01:22
~Iwan

Masz całkowitą rację, IQman jest bardzo skuteczny, mi on pomógł. A co do erekcji, bo o to głównie mi chodziło, to uważam, że jest to bardzo skuteczny środek, mi w każdym razie pomógł.

2018-03-18 21:35:53
~Tadeusz

Mój mąż natomiast wybrał IQman. Z tego co czytałam opinia na forach, jak wspólnie czytaliśmy o tego rodzaku środkach, to ma on bardzo pozytywne opinie

2018-02-26 15:24:18
~Marcin

Ja też stosowałem iqman i jestem bardzo zadowlony z efektu jaki uzyskałem, W końcu seks znów jest piękny

2017-08-01 19:08:25
~Tomasz

Ja też stosowałem iqman i jestem bardzo zadowlony z efektu jaki uzyskałem, W końcu seks znów jest piękny

2017-06-13 22:21:03
~Korneliusz

Ja też stosowałem iqman i aż tak rewelacyjnych rezultatów to jak mam być szczery to się nie spodziewałem.A to mega zaskocznie.Erekcja taka jak nigdy, sam czas dłuższy.Żona była bardzo zaskoczona, możliwościami

2016-12-07 18:59:08
~Kamil

IQMAN tabletki mega skuteczne.Po trzech miesiącach stosowania znacznie wydłuża sie czas stosunku.Mój facet nie kończy już po 10 minutach teraz możemy kochać się naprawdę długo.Żaden wstyd je brać.

2011-07-14 16:23:27
~Tosiu

Zbyszku, jeżeli masz taką przyjemność, to ru.chaj gazele, antylopy i pantery

2011-07-14 16:22:01
~Tosiu

Odezwał się ten co sterydów nie brał. Hihihi

2010-03-18 15:45:27
~Hubert

Zbyszku kupe lat, wszystkiego najlepszego Tobie i Twojej Rodzinie

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.