wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Siłownia

Siłownia dla seniora

31.12.2008

Na trening z ciężarkami nigdy nie jest za późno. Jeśli jest przemyślany i odpowiednio prowadzony to można go wykonywać w każdym wieku. Wiadomo, że mężczyzna 50- czy 60- letni nie będzie trenował jak 20 latek, ponieważ wydolność jego organizmu, metabolizm, praca układu hormonalnego jest całkiem inna. Ale jeśli tylko ma ochotę na trening z ciężarkami to w żadnym stopniu nie powinien go się obawiać.

Jak trenować?
Nieważne czy celem treningu jest poprawa kondycji, czy ujędrnienie mięśni – każdy niezależnie od wieku powinien zacząć od treningu dla początkujących. Co to oznacza? Najpierw 2-3 x w tygodniu trening z ciężarkami zakończony treningiem aerobowym. Co do ilości ćwiczeń to wystarczy wykonać po jednym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową w 1-2 seriach po 12 powtórzeń. Trening powinien być lekki i przyjemny – można  korzystać  z wolnych ciężarów i maszyn. Ważną rzeczą jest nauka prawidłowego oddychania i prawidłowej techniki ćwiczeń. Nie wolno przesadzać z aerobami. Powinno się zacząć od kilkuminutowych seansów, które z czasem – bardzo delikatnie należy wydłużać.

Korzyści z treningu po pięćdziesiątce

Zacytuje słowa znanego kulturysty Boba Parisa: Regularne wizyty  w siłowni dodają energii i znacznie polepszają stan psychiki ćwiczącego.  Nawet dla tych dwóch tylko korzyści warto byłoby zacząć, ale uwierzcie mi, istnieje jeszcze kilka czynników dla których warto, a nawet trzeba zacząć trening z ciężarkami po 50. roku życia.

1 2
REKOMENDACJA
2009-01-19 18:02:43
~polski robotnik

bez instruktora takie lokum to nie siłownia a skład ciezarów

2009-01-02 20:05:57
~lemur

siłownia to dla zapalenców i tych których stać na instruktora, inaczej efekty to porażka.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.