wyszukanie zaawansowane

Siłownia

Słownik pojęć kulturystycznych

03.02.2009

Wybrałeś się po raz pierwszy na siłownię i nagle poczułeś się jak na zagranicznej wycieczce, ponieważ nie rozumiałeś, co mówią ludzie wokół Ciebie? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy słownik pojęć, dzięki któremu na siłowni poczujesz się jak w domu.

Aeroby – ćwiczenia tlenowe (bieg, marsz, jazda na rowerze, itp.).

Androgeny – hormony odpowiadające za wystąpienie drugorzędowych cech męskich (owłosienie, libido, rozwój narządów płciowych).Akton – część grupy mięśniowej (dobrym przykładem może być obręcz barkowa, która składa się z trzech aktonów: przedniego, bocznego i tylnego).

Butterfly – maszyna do treningu mięśni klatki piersiowej.

Chwyt młotkowy – rodzaj chwytu (dłonie skierowane wewnętrznymi stronami ku sobie).

Ćwiczenia izolowane – są to ćwiczenia jednostawowe (uginanie ramion na modlitewniku lub kolanie, butterfly, rozpiętki, itp.).

Dane antropometryczne
– pomiary takie jak: wzrost, waga, obwody części ciała itp.

Krzywka
– specjalny gryf, umożliwiający stosowanie różnych rodzajów chwytu.

Modlitewnik – sprzęt do treningu mięśni dwugłowych ramion, tzw. bicepsów.

Nachwyt – rodzaj chwytu (grzbiet dłoni skierowany ku górze).

Podchwyt – rodzaj chwytu (grzbiet dłoni skierowany ku dołowi).

1 2
REKOMENDACJA
2013-09-05 08:13:11
~kamil

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy trenera, to polecam świetną osobę - Albert Kośmider http://www.albertkosmider.pl/

2009-02-28 22:25:02
~hey hey

ja zamiast cwiczyć to ostatnio gram :P http://allegro.pl/item568720830_pok er_zetony_zestaw_karty_mata_najtani ej_promocja.html

2009-02-12 20:17:18
~arni

Kulturystom także polecam wildwestjerky.plASTERKI suszonej wołowiny. Prawie 50 % naturalnego,zdrowego białka

2009-02-09 08:48:58
~Kartofelek

Praktycznie codziennie jestem w klubie. I karków tam maksimum 2 (więcej nie naliczyłem). Ba - w porównaniu z ludźmi z którymi stykam się na codzień (a pracuję w typowym biurze) większość to otwarci, weseli i zwyczajowo fajni ludzie. Takie przeciwieństwo siedzących przed monitorami ludzi, którzy na co dzień tylko obgadują takich ludzi. Bywa. Zamiast gadać wystarczy ruszyć swój zadek i pójść się ruszać. Tyle tylko że to "wystarczy" dla większości ludzi jest ni

2009-02-05 19:06:39
~aaa

1 formy pracy miesnia ekscentryczna i koncentryczna jest to pojecie niepelne, a gdzie mowa o sile dzialajacej na miesien?? 2 akton to troche inne pojecie, chodzi o wlokna miesniowe o tym samym przebiegu itd itd... a aeroby, androgeny i sterydy to juz nie wspomne,,, jak juz cos piszecie to robcie to tak aby wyczerpac temat

2009-02-04 13:54:34
~max

sterydy anaboliczne "TYLKO na przyrost masy ciała" proszę was... nie dość, że ludzie nie mają pojęcia o tych środkach to jeszcze takie bzdury piszecie ! To jest lekarstwo jak by ktoś zapomniał i tym również się leczy ludzi ! Gwarantuje że od samych sterydów mięśnie wam nie urosną ! Co najwyżej napuchną na okres stosowania. Aby zbudować tkankę mięśniową trzeba jeszcze sie odżywiać jak sie należy i trenować tak aby mięsień miał bodziec do wzrostu. sta

2009-02-04 13:42:15
~max

jedno stawowe, a nie jedno stanowe . Taka mała korekta :) I może lepiej będzie jak nie będziecie komentować ! Poziom komentarzy na temat kulturystyki jest druzgocący .

2009-02-04 12:57:01
~50 cm w bicepsie

60 kg zazdrosne, schowane za monitorkiem, zakompleksione padluchy wyżyjcie się teraz. Piszcie jakie ''karki'' są ograniczone, że to dresiarze z małymi ptaszkami, nabuzowani sterydami, że przypakować może każdy, wystarczy tylko kilka zastrzyków i tabletek, itp. Nic innego wam nie pozostaje i dobrze o tym wiecie.:)

2009-02-04 12:38:21
~zbiav

I nie tylko szare komórki zanikają u karków hehe. Później taki zastanawia się dlaczego potwierdza teorię małego kompleksu. Dużo lasek leci na takich stalowych karków ale porażka następuje gdy kobieta wymaga więcej niż 12 cm hahahaha.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.