wyszukanie zaawansowane

Siłownia

10 przykazań kulturysty

16.03.2009

10 przykazań kulturysty, czyli o czym każdy trenujący na siłowni powinien pamiętać.

1. Każdy bez względu na płeć i staż treningowy powinien pamiętać o rozgrzewce przed treningiem.

Rozgrzewka to przygotowanie organizmu do trudnych ćwiczeń. Przed każdym treningiem siłowym należy zacząć od 10-minutowego treningu aerobowego, po którym powinna nastąpić rozgrzewka docelowa i najważniejsza część, tzn. różnego rodzaju skręty i skłony tułowia.

2. Pamiętaj o właściwym odżywianiu.

Częstym błędem popełnianym przez trenujących jest przedkładanie treningu siłowego nad odżywianie. Warto pamiętać, że kulturystyka to w 70% odżywianie. Mięśnie budują się tylko dzięki odpowiednim posiłkom. Uwaga: jeśli nie zjesz posiłku białkowo - węglowodanowego do godziny po treningu to trening pójdzie na marne!



3. Duże grupy mięśniowe trenuj zawsze przed małymi.


To ważne, ponieważ trening dużych grup mięśni – takich jak np. mięśnie pleców, wymaga większego wysiłku i jeśli przyjmiesz niewłaściwą kolejność podczas treningu.

4. Nigdy nie trenuj tej samej grupy mięśniowej w dniach następujących po sobie.

Po każdym treningu siłowym mięśnie powinny odpoczywać. Jeśli chcielibyśmy trenować daną grupę zbyt często to nie dalibyśmy możliwości odpoczynku i regeneracji tej grupy, przez co zahamowalibyśmy jej rozwój.

5. Zmieniaj program treningowy co ok. 8 tygodni.

Po ok. 6-8 tygodniach mięśnie przyzwyczajają się do ćwiczeń i obciążeń. Trening staje się monotonny i mało efektywny, dlatego należy zmieniać ćwiczenia, obciążenie, ilość serii i powtórzeń, a nawet częstotliwość trenowania.

1 2
REKOMENDACJA
2009-06-26 11:19:46
~Edi

Bardzo ciewkawy artykuł ^^,

2009-04-30 19:09:52
~Marcinos

Fajny artykuł. Znam wszystkie 10 błędów które są tu opisane :D takze fajnie sobie odswieżyc troche informacji. Pozdrowienia

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.